Rekamehed maksid teemaksu rohkem kui riik lootis

Teekasutustasu sildid Eesti piiril.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Läinud aastal kogus maanteeamet Eesti ja välismaa veokitelt 20,2 miljonit eurot teekasutustasu. Seda on 2 protsenti enam kui riik eelarvesse prognoosis.

Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa ütles, et Eestis seninägematu maksu laekumise esimese aasta tulemustega võib igati rahul olla.

Eestis registreeritud sõidukid maksid riigile teemaksu 14,3 miljonit eurot ja välisriigi veoautod 5,9 miljonit eurot. Kokku osteti peaaegu 700 000 piletit.

Välisriigi sõidukitest on kõige rohkem tasutud Poola sõidukite eest 1,8 miljonit eurot. Järgnevad Läti 1,6 miljoni euroga, Leedu 1,3 miljoni euroga ja Venemaa 620 000 euroga.

Peamiselt tasutakse teekasutustasu veebilehe kaudu ehk 75,6 protsenti piletitest ja 88,6 protsenti summast.

Maksuamet võttis vahele ka pettureid, kes jätsid teekasutustasu maksmata. Läinud aastal alustasid politseinikud teekasutustasu maksmata jätmise või väiksemas määras tasumise tõttu 1301 väärteomenetlust, neist 314 välismaa kodanike suhtes.

Riik hakkas 2018. aasta algusest nõudma enam kui 3,5 tonnistelt veokitelt teekasutustasu. Maksu nõutakse nii Eesti kui ka välismaa veofirmadelt. Raskema ja saastavama reka omanikule võib see aastas maksma minna kuni 1300 eurot. Uut maksu saab tasuda ka nädala, kuu ja isegi ühe päeva eest.

Tagasi üles