Sõõrumaa investeerib nutikasse turvaärisse 2 miljonit

Urmas Sõõrumaa.

FOTO: Andres Haabu / Postimees

Urmas Sõõrumaa turvafirma USS Security Eesti AS suurendab omakapitali 2,3 miljoni euro võrra, millega investeeritakse tehisintellekti ja jagamismajanduse põhiste tehnoloogiate integreerimiseks turvavaldkonda.

«Siiani on turvateenuste tehnoloogiline areng teistest teenussektoritest maha jäänud. Täna me näeme, kuidas interneti, tehisintellekti ja jagamismajanduse põhised tehnoloogiad turvavaldkonda lähiaastatel oluliselt mõjutavad. USS Security arendusmeeskonnal on käsil väga innovatiivsed ja huvitavad arendusprojektid, millega tahame nendes uutes valdkondades saada turuliidriks Eestis ja minna ka välisturgudele. Selle eesmärgi nimel ma ettevõttesse investeeringi,» ütles USS Security suuromanik Sõõrumaa.

Ettevõtte juht Raul Parusk ütles, et viimase kahe aasta jooksul on tuldud turule mitme uue teenusega. Üks selline teenus on kinnisvarainvestoritele ja majutusettevõtjatele mõeldud pilvepõhine lahendus USSbnb, mille abil saab võtmevabalt uksi ja tõkkepuid avada-sulgeda ning külastajatele mugavalt lisateenuseid pakkuda.

«USSbnb teeb korterite rentimise Airbnb või Booking.com kaudu oluliselt lihtsamaks. Kliendile võtmete üleandmiseks ei pea omanik füüsiliselt kohale minema ja vajadusel abistab klienti USSi 24/7 kliendikeskus ja patrullteenistus. Hostelite ja kuni kolmetärniste hotellide operaatoritele võimaldab USSbnb administraatoriteenusest täielikult loobuda, mis annab majutusteenuse osutajale olulist kulude kokkuhoidu,» kirjeldas Parusk.

Mobiilirakendus USS Drive võimaldab turvafirmal häirete teenindamiseks kaasata osalise tööajaga turvatöötajaid ja sellega oluliselt laiendada häiretele reageerijate võrku.

«USS Drive tõstab väljakutsele reageerimise kvaliteeti, kuna suudame häiretele kiiremini reageerida ja häiret andnud objekti paremini kontrollida. USS Drive'i rakendusega saame edaspidi tehnilise valve teenust pakkuda ka piirkondades, kus USS Security Eesti senini pole esindatud,» ütles Parusk.

Uuenduslike turvalahenduste juurutamise kõrval ei jäta USS Security Eesti tähelepanuta ka oma teisi tegevusvaldkondi – turvaseadmete müüki, paigaldust ja hooldust ning mehitatud valvet.

USS Security Eesti AS on Eesti kapitalil põhinev valve- ja turvavaldkonna ettevõte, kus töötab üle 1000 inimese. USS Security Eesti kuulub koos osaühingutega USS Haldus ja Techno Life USS Gruppi.

Ettevõtte suuromanik on Urmas Sõõrumaa, väike osalus on ka Koidu Anveldtil.

Tagasi üles