Eesti soovib Araabia Ühendemiraatidega ärisidemeid tihendada

Dubai

FOTO: Caters News Agency Ltd / Scanpix

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist kohtus Dubais Araabia Ühendemiraatide riigiministri Reem Al-Hashimiga, et arutada ettevalmistustegevusi EXPO2020 osalemiseks, Eesti IT-firmade võimalusi AÜE riigihangetel osalemiseks ning otselennuühenduse loomiseks Tallinna ja Dubai vahel. Riigiminister Reem Al-Hashim on ühtlasi ka EXPO2020 juht.

Ettevõtlusminister Rene Tammisti sõnul on Eesti ja Araabia Ühendemiraatide suhetes käes murranguline ajastu. «Tänavu oleme vastu võtnud mitmeid olulisi otsuseid – avame veebruaris Dubais EASi esinduse, suvel Abu Dhabis saatkonna ning osaleme 2020. aastal EXPO maailmanäitusel,» ütles minister Tammist.

«Peame endi nähtavust Lähis-Ida piirkonnas suurendama Eesti ettevõtjate ekspordivõimaluste laiendamiseks, samuti on meie esindatus oluline ka seetõttu, et kogu Pärsia lahe piirkond on muutumas üha populaarsemaks turismisihtkohaks eestlastele,» rõhutas Tammist.

Eeskätt turismi ja äriühenduste edendamiseks, kuid ka EXPOl osalemiseks, on vajalik regulaarne lennuühendus Tallinna ning Dubai vahel.

«Loodame, et mitmel tasemel algatatud läbirääkimised sealsete lennuliinidega toovad EXPO ajaks ka positiivseid tulemusi,» ütles Tammist. Dubai lennujaam on oluliseks transiitsõlmeks lennureisidele Austraaliasse, Aasiasse ning Aafrikasse.

«Regulaarse ühenduse korral saaksid eestlased soodsamalt ka nendesse piirkondadesse reisida, huvi Tallinna suunal on üles näidanud muuhulgas Emirates ja ka odavlennufirma flyDubai,» lisas Tammist.

Riigiminister Al-Hashimi andis minister Tammistile ülevaate Dubai-poolsetest ettevalmistustest 2020. aasta EXPOks. Maailmanäitusel osalemise Eesti-poolseks kuraatoriks on hetkel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, kes on välja valinud EXPO-ala väga heas piirkonnas paikneva asukoha Eesti paviljonile. Eesti EXPOl osalemise sisuliseks korraldajaks on Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu eestvedamisel moodustatav konsortsium, kes jätkab peale korralduse eest vastutava peakomissari määramist suhtlust EXPO korraldajatega selle läbiviimise detailide ja täpsema programmi osas.

Araabia Ühendemiraadid on end positsioneerinud piirkondliku väravana koostööks Aafrika riikidega. «Dubai EXPOl osalemise kaudu ei ava me ust vaid Pärsia lahe riikidesse, vaid saame Eesti ettevõtjatele erinevatest sektoritest pakkuda ka ligipääsu üha kiiremini areneva mandri partneriteni,» lisas Tammist.

Tagasi üles
Back