Elektroonikaseadmete hinnad langesid

Elektroonika

FOTO: pexels.com

Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi muutus oli selle aasta novembris võrreldes oktoobriga -0,9 protsenti ja võrreldes eelmise aasta novembriga 1,6 protsenti, teatas statistikaamet.

Tootjahinnaindeksit mõjutas novembris eelmise kuuga võrreldes keskmisest enam hinnalangus elektroonikaseadmete ja kütteõlide tootmises, lisaks hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises.

2017. aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnatõus elektrienergia, gaasi, auru ja konditsioneeritud õhuga varustamises. Lisaks puidutöötlemises ja puittoodete tootmises, samuti hinnalangus elektroonikaseadmete tootmises.

Ekspordihinnaindeks langes 2018. aasta novembris võrreldes oktoobriga 1,9 protsenti ja tõusis võrreldes 2017. aasta novembriga 0,4 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam elektroonikaseadmete, naftatoodete ja nahktoodete hind, samal ajal tõusis elektrienergia, farmaatsiatoodete ja metalltoodete hind.

Impordihinnaindeks langes 2018. aasta novembris võrreldes oktoobriga 0,3 protsenti ja tõusis võrreldes 2017. aasta novembriga 3,2 protsenti.

Eelmise kuuga võrreldes langes keskmisest enam põllumajandus- ja naftatoodete ning rõivaesemete hind, samal ajal tõusis elektrienergia, toormetsa ja toiduainete hind.

Tagasi üles