Kuula Kuku audiolugu Kihnu päästehoone ehituse algusest

  • Kihnu sadama päästehoone ehitusest räägib Lääne päästekeskuse pealik Soodla
  • Saarel on ka vabatahtlikud merepäästjad, kuid neil puudub päästepaat

Kihnu päästehoone nurgakivitseremoonial kõneleb Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla

FOTO: Päästeamet

Intervjuu kuulamiseks vajuta "play"nuppu "KUULA ARTIKLIT" kõrval.

Kihnu saarel on päästetöötajad küll olemas, kuid korraliku päästehoonet tuleb veel mõned kuud oodata. Endiselt pole saarel aga merepäästeks sobivat paati.

Lisatud Kuku intervjuus annab Lääne päästekeskuse pealik Heiki Soodla lühikese ülevaate Kihnu päästekomando hetkeseisust ja uue hoonega lisanduvatest võimalustest. 

Kihnu 7-liikmeline päästekomando on olemas olnud juba pikemat aega, kuid siiani on puudunud depooks sobilik maja. 2019. aasta alguses see nüüd valmib, võimalik, et linti jõutakse lõigata juba enne märtsikuiseid valimisi. 

AS Saarte Liinid tööpaat Kihnu sadamas

FOTO: Mailiis Ollino

Kihnus tegutseb ka vabatahtlik merepäästeühing ning projekti MASAPO kaasrahastusel ehitati sadamasse ka merepäästemaja, kuid ühingul pole seni merepäästesündmustele reageerimiseks vajalikku paati.

Seni on Kihnu vabatahtlikud päästjad merepäästetegevuseks ja meditsiiniliseks transpordiks laenanud Kihnu sadamat haldava AS Saarte Liinid tööpaati, kuid kui see on parasjagu hõivatud või asub mujal, sõltuvad abivajajad Kihnu piirkonnas Politsei- ja Piirivalveameti või Päästeameti valmisolekust ja tehnilisest võimekusest.

Tagasi üles