Kristi Liiva müüs kommunikatsioonibüroo

Kristi Liiva JLP kontoris.

FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Põhjamaade ärinõustamisettevõte Miltton Grupp omandas 95-protsendise osaluse Kristi Liiva kommunikatsioonibüroos JLP.

Ettevõtete liitumisel moodustub 20-liikmeline meeskond, kelle ambitsioon on pakkuda regiooni ettevõtetele ja organisatsioonidele rahvusvahelistel teadmistel ja kogemustel põhinevat strateegilise nõustamise teenust.

Kommunikatsioonibüroo JLP asutaja Kristi Liiva jääb loodava ühisettevõtte omanike ringi. Tema sõnul on liitumine Põhjamaade hinnatud nõustamisettevõtete grupiga justkui hüpe kohalikust koduliigast rahvusvahelisse tippmeeskonda.

«Hea koostöösuhe Milttoni Eestis tegutseva valitsussuhete tiimiga seob meid juba mõnda aega. Oleme saanud klientidelt positiivset tagasisidet erinevate oskustega meeskondade ühendamisele,» ütles Liiva.

«Oleme Eestis üles ehitamas Helsingis ja Stockholmis juba toimivat integreeritud teenustega nõustamismudelit ärianalüüsist ja meeskondade arendamisest sõnumiseade ning investorsuhete ja sotsiaalmeediateenusteni välja. Nii saab klient kogu tipptasemel strateegilise nõustamise paketi ühe katuse alt alates planeerimisest kuni teostuseni,» rääkis Miltton Eesti juhtivpartner Annika Arras.

2001. aastal asutatud Miltton on laienenud kommunikatsiooninõustamise alalt tipp-spetsialistide ning juhtide arendamise ja koolitamise, muutuste juhtimise, reklaami ja rahvusvaheliste suhete nõustamise valdkonda.

Miltton Grupi nõukogu esimees on endine Nokia juht ja Shelli nõukogu esimees Jorma Ollila. Eestis alustas Miltton tegevust 2016. aastal keskendudes eelkõige valitsussuhete alase ekspertiisi pakkumisele. 2005. aastal asutatud Kommunikatsioonibüroo JLP pakub kommunikatsiooni-, brändi ja muutuste juhtimise nõustamisteenuseid.

Miltton grupi asutaja ja juht Mathias Järnströmi sõnul on Miltton 2018. aastal hoogsalt laienenud. «Tegevuse laiendamine Eestis on oluline samm meie kasvustrateegias, kuna kliendid ootavad kohalolekut kogu Läänemere-äärses majandusruumis. Meie töö on pakkuda maailmatasemel konsultatsiooni selliselt, et kogu regioon kasvaks ja areneks. Varem käisin Rootsist inspiratsiooni otsimas, nüüd märkan üha enam, et olen inspiratsiooni otsingutel Eestis. Siin on energia ja samasugust tegutsemistahet tunda nagu kunagi Milttoni algusaastatel,» rääkis Järnström.

Miltton Eesti valdusettevõtte Miltton New Nordics OÜ omanikeringi kuuluvad Miltton Grupp (70%) ning Annika Arras (12,5%), Martin Kukk (10%) ja Kristi Liiva (7,5%) läbi juriidiliste isikute. JLP 5% osanikuna jätkab ettevõtte tegevjuht ja partner Karita Sall ning samuti on ettevõtte võtmeisikutest partnerid endiselt Mari-Liis Kitter, Martin Rits ja Marek Unt.

Milttoni valitsussuhete ettevõtte partneritena jätkavad lisaks Annika Arrasele ja Martin Kukele ka Randel Länts ja Rannar Vassiljev.

Milttoni meeskond tegutseb Helsingis, Stockholmis, Brüsselis, Tallinnas ja Washingtonis. Novembris osteti Rootsi kasvuettevõtete börsil First North noteeritud agentuur House of Friends.

Koos viimaste ühinemistega on Milttonisse koondunud pea 400 inimest. Miltton Grupi koduturuks on Põhjamaa riigid ja Baltimaad.

Tagasi üles