Nortal plaanib tuleval aastal palgata 300 uut töötajat

Priit Alamäe

FOTO: Joakim Klementi

Nortali tegevjuhi Priit Alamäe sõnul on ettevõte praegu tugevas kasvufaasis ning IT-firma käive peaks tänavu kasvama viiendiku võrra, tuleval aastal plaanib Nortal palgata 300 inimest.

Eelmisel aastal oli ettevõtte müügitulu 48,3 miljonit eurot ning Alamäe prognoosib, et 2018. majandusaastal kasvab see 20 protsendi võrra, vahendab Nortali ajaveeb Soome tehnoloogiaajakirjale Tietoviikko antud intervjuud.

Märkimisväärselt peaks kasvama ka töötajaskond. Ettevõttel on juba praegu enam kui 700 töötajat, ent ettevõte plaanib palgata tuleval aastal veel 300 inimest, selgub ettevõtte blogist.

Alamäe tõi ka esile, et Nortali jaoks on võtmetähtsusega kasvuvaldkond Aafrika turg, kus paljud riigid soovivad minna üle digivalitsemisele, eriti riikides, kus hea haldus on küllaltki uus nähtus.

Nortali juht eitas, et korruptsioon märkimisväärselt teenuste turule toomist takistab, ehkki tõdes, et mõningad katsumused siiski on. Samas tõi ta esile, et Aafrika üllatab positiivselt, näiteks eriti Botswana on arenenud ja ettearvatavam kui paljud Lõuna-Euroopa riigid, rääkis Alamäe.

Ehkki areneva majandusega riigid on võtmetähtsusega sihtpiirkond, soovib Alamäe siseneda ka Ameerika Ühendriikide turule, mis tema hinnangul on digivalitsemise vallas selgelt taga mõnest Euroopa riigist.

«USA-s oleme seni keskendunud Washingtoni osariigi Seattle'i piirkonnale. Et kasvu kiirendada, oleme omandanud selles piirkonnas tegutseva ettevõtte,» rääkis Alamäe, viidates oktoobris sõlmitud tehingule, millega firma ostis pilveteenuste arendamisega tegeleva firma Dev9.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles