Suurpuhastuse korraldanud Rakvere lihatööstuse emafirma leidis juba uue juhi

Kibe liinitöö HKScanile kuuluvas Talleggis.

FOTO: Andres Haabu

Teisipäeval tegevjuhi ja nõukogu esimehe väljavahetamisest teatanud HKScan valis uueks tegevjuhiks Tero Hemmilä, kes praegu töötab põllukeemiafirma Yara Põhjala kommertsidirektorina.

Hemmilä asub ametisse mitte hiljem kui 2019. aasta märtsis. Seni täidab neid kohustusi HKScani uus nõukogu esimees Reijo Kiskola.

Hemmilä on töötanud Yara Põhjala piirkonna kommertsjuhina 2015. aastast. Enne seda juhtis ta Yara äri Soomes. Aastatel 1997–2010 töötas ta eri ametites ka HKScanis ning hiljem kuulunud lihatööstuse nõukokku.

Soome lihatootja HKScan teatas teisipäeval, et vahetab välja nõukogu esimehe Mikko Nikula ja tegevjuhi Jari Latvaneni, kuna ettevõte pole suutnud oodatud moel kasumlikkust parandada.

«Kontsernil on tugev «farmist toidulauani» strateegia ning selle põhisuund on õige, kuid strateegia elluviimine pole ettevõtte kasumlikkust oodatud moel parandanud,» ütles Kiskola teisipäeval.

«Nüüdsest pühendume koos HKScani personaliga veel enamgi selleks, et tugevdada ettevõtte konkurentsivõimelisust ja kasumlikkust,» lisas ta.

Jari Latvanen juhtis HKScani 2016. aasta 31. oktoobrist. Paar kuud pärast tema ametisse astumist lõpetati leping Eesti üksuse juhi Teet Soormiga, kelle asemel juhib Rakvere Lihakombinaati ja Talleggi nüüd Anne Mere.

Eesti suurim seakasvataja HKScan nõuab koos tütarfirmaga Rakvere Farmid oma eksjuhilt Teet Soormilt Harju maakohtus kolmes erinevas hagis kokku üle 4,8 miljoni euro.

Ettevõtte hinnangul on eksjuhid Soorm ja Mati Tuvi tasunud endale väljateenitud aastaboonuseid, tehes nimetatud makseid OÜ Laventra poolt esitatud teenusearvete alusel olukorras, kus see firma tegelikkuses käsunduslepingu alusel mingeid teenuseid ei osutanud.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit.

Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles