Sisuturundus

Kasutagem ära tehnoloogilisi võimalusi tööprotsesside efektiivsemaks muutmiseks

FOTO: Laomaailm

Füüsiliselt heas vormis tööjõud muutub järjest defitsiitsemaks. Seetõttu tuleb ära kasutada kõik võimalused, kuidas inimressursi osa vähendada või efektiivsemaks muuta. Tootlikkuse suurendamine on muutuva tööjõuturu tingimustes möödapääsmatu. Piiratud ressursside tingimustes ja ajalisel teljel vaadates on spetsiaalsed laolahendused ja kallima klassi tõsteseadmed kõige efektiivsemad.
 

Faktid on üsna mõtlemapanevad:

• Eesti tööealine (15-74a) elanikkond kahaneb iga aastaga. Täna on meil Eestis ca 700 000 tööturul aktiivset inimest. Igal aastal lahkunuid on ca 1% (7 000 ringis).

• Kasvab osalise töövõimekusega ja vanemaealiste (50-74a) inimeste osakaal, kes vajaksid neile jõukohast tööd

• Töötaja tunnihind kasvab järjekindlalt, samm-sammult lähemale Euroopa keskmisele.

• Füüsiliselt heas vormis, energiast pakatav noor otsib järjest enam pigem loovaid väljakutseid.

• Raskete (massiga 5 kg ja enam) esemete käsitsi teisaldamine töökohas on reguleeritud seadusandlusega ja pandud tööandja vastutusele, eesmärgiga vähendada töötajate luu- ja lihaskonna ülekoormuse ja seljavigastuste riski.
 

Kui Sinu äri on seotud füüsilise tööga – tootmise, laonduse vms koormuste teisaldamisega, siis tasub mõelda sellele, kuidas ujuda vastuvoolu ehk kuidas korvata see tööjõu kasvav puudujääk:

• kuidas füüsiliselt vähem võimekas töötaja saaks mõne lihtsa mehhanismi abil sama edukalt töökohti täita;

• kuidas säästa täna füüsiliselt heas vormis töötaja füüsis aastakümneteks;

• kuidas muuta tööprotsesse efektiivsemaks (ehk kokkuvõttes hoida kokku tööjõukuludelt ja suurendada käivet/kasumit).
 

Inimjõudu vajavate, füüsilist väsimust, tööstressi ja töötraumasid tekitavate protsesside mehhaniseerimiseks on välja töötatud väga mitmekesiseid, lihtsaid ja mugavaid lahendusi, nii lattu kui tootmisse. Ja need ei ole ilmtingimata keerukad ega kulukad. 

Alljärgnevalt on välja toodud mõned tavapärasemad seadmed, millega tööprotsesse efektiivistada (lisaks laialt levinud kahvelkärudele, virnastajatele ja tõstukitele):
 

FOTO: Laomaailm

Ergonoomilised (ka elektrilised) töölauad, töötoolid, komplekteerimislauad, mis võimaldavad tööasendit muuta ja kus kõik töövahendid on käeulatuses, töökoht kiiresti ja kergesti teisaldatav või ümber mugandatav. 

FOTO: Laomaailm

Minivirnastajad – lihtsustavad kergemate kaupade liigutamist ja virnastamist


 


 

FOTO: Laomaailm

Käärtõste-platvormkärud – ideaalne kasutada reguleeritava kõrgusega töölauana, abilauana või ajutise transpordikäruna
 

FOTO: Laomaailm

Käärkahvelkärud – saab kaubaaluseid transportida ja tõsta sobivale töökõrgusele ehk kasutada reguleeritava kõrgusega töölauana
 

FOTO: Laomaailm

Käärtõstelavad – saab kasutada tootmisliinide ning erinevate tööpinkide täitmisel/tühjendamisel, töötlevas tööstuses raskete või suurte toodete töökõrgusele tõstmiseks, ka kaubaliftidena nii estakaadi ääres kui korruste vahel


 

FOTO: Laomaailm

Kallutatavad kaubaaluste tõstukid, virnastajad ja õlgtõstukid – kallutusfunktsioonidega töölaudu ja virnastajaid kasutatakse komplekteerimisel, kus alus tõstetakse töökõrgusele ning kallutusfunktsioon muudab töö mugavaks ja ergonoomiliseks.

FOTO: Laomaailm

Kastide ja karpide läbivooluriiulid, mis loovad ergonoomiliselt sobiva korjetöö keskkonna väga suure sortimendi komplekteerimiseks.

FOTO: Laomaailm

Rullteed kauba lihtsaks liigutamiseks.

FOTO: Laomaailm

Maastiku kahvelkärud - saab toimetada nii sise- kui välistingimustes ebatasasel pinnal.

FOTO: Laomaailm

Elektrilised kahvelkärud ehk siirdajad – muudavad laotöö lihtsamaks, efektiivsemaks ja ergonoomiliselt töötajasõbralikumaks...

..............................
..............................................................
..............................................................
..............................................................

FOTO: Laomaailm

Korjetõstukid: Varem redeli abil tehtud tööd saab ära teha mugavalt ja lihtsalt, hoides niimoodi kokku tööjõukulu ja aega ning võimaldades ühel inimesel teha sama ajaga ära kahe inimese töö.Kuni 5-6 meetri kõrguse lao puhul ongi efektiivseim lahendus ilma vahepõrandata kõrge ladu koos korjetõstukiga. Soovitame tippklassi tõstukite tootja korjetõstukit Crown Wave, mis on uus tase korjekiiruse ja ruumikasutuse osas ladudes.

Kui kõrvutada näiteks 2-kordsele peenkaubalaole tehtud kulutusi (kõrgus 2,5 + 2,5 m; vahepõrand, millel inimene saab kaubakäruga sõita, piirded inimeste turvalisuse tagamiseks, trepp ja laadimisvärav) ning kulutusi korjetõstukile Crown Wave (saab korjata kaupa kuni 5 meetri kõrguselt, mahub töötama kitsastesse 90 cm vahekäikudesse), siis rahaliselt on need võrdsed. Tohutu kokkuhoid tekib aga ajalisest (teeb üksi kahe inimese töö) ja kasuliku ruumi võidust (pole laadimisala ega treppe), lisaks tuletõrjenõuded ja topelt-valgustuse probleemid, mis jäävad sellisel juhul ära.

See on superlahendus, mida võib näha juba ka kõigis suuremates ehituspoodides.
 


Crown on maailma suurimaid elektritõstukite tootjaid ning paistab silma oma innovaatiliste ja kasutajasõbralike lahendustega.

Crowni põhimõte on valmistada kasutajamugavust toetavaid ja efektiivseid tooteid, mis kestavad aastaid ja samas vajavad minimaalset remonti ning mille hooldamine oleks võimalikult lihtne.

Miks eelistavad suur firmad kalli hinnaklassi töökindlaid Crowni tõstukeid? Kuidas suudab Crown olla hinnast hoolimata suurim akutõstukite tootja? Sest efektiivsel ettevõttel on täpne kuluarvestus ning kõige valusam kulu on tööseisak. Tippklassi tehnika on küll kallis, kuid on samas ka töökindel ja vastupidav. Tippklassi tõstukid annavad suuremat tootlikkust (on kiiremad, turvalisemad, ka juhi mugavus on oluline tööefektiivsuse faktor), mis tõstavad tõstuki väärtust ajas rohkem kui seotusväärtuse erinevus.

Teerajajaks on olnud Crown Quick Pick Remote kaugjuhitavate tõstukite tehnoloogia. Süsteemi abil on võimalik kogumistõstukeid juhtida ilma tõstuki peale astumata või virnastajate tõstefunktsioone juhtida kindas oleva puldiga tõstukit ennast puutumata. Sellist tõstukit ei pea ka kuidagi õpetama, piisab kaugjuhtimispuldi ja tõstuki vahele ühenduse loomisest ja võibki tööd alustada. Lahendus annab õiges kohas kasutamisel tuntava kokkuhoiu ajas ja töötaja koormuse vähendamises.

Innovaatilisematest lahendustest pakub Crown veel süsteeme FleetStats ja InfoLink, mis võimaldavad saada andmeid tehtud töö, tõstukite ja töötajate efektiivsuse kohta. Saadud andmete abil on võimalik täpselt jälgida tegelikku tõstukite vajadust ja nende hulka optimeerida, samuti saada ülevaade tõstukite kuludest ja nende põhjustest.

Säästkem inimest, kasutagem tehnoloogiat!

Kui soovid veel kasulikku infot, kuidas tõsta laopinna efektiivsust või uut paremini planeerida, siis telli tasuta õpetlik sari10 viga, mida tehakse ladude sisustamisel“ oma e-mailile.

www.laomaailm.ee
 

Tagasi üles