Tarmo Kõuts: parema elu poole püüdlevatele aafriklastele seostus Tallinn tihti Itaaliaga

  • Kuula viitseadmiral Tarmo Kõutsi meenutusi Kuku «Meretunnis»

Nõukogude Liidu kaubalaev Jaan Anvelt, millel Tarmo Kõuts töötas tegevmeremehe karjääri lõpul

FOTO: Eesti Meremuuseumi fotokogu, CC litsentsi alusel

Sel nädalal 65. sünnipäeva tähistav viitseadmiral Tarmo Kõuts meenutab Kuku Raadio meretunnis oma meresõiduaastaid ja seiklusi nii arktilistel kui troopilistel veeteedel. 

Viitseadmiral, kapten ja merendusekspert Tarmo Kõuts tähistab 27. novembril 65. sünnipäeva. Kuku raadio «Meretund» avaldas sel puhul pikema intervjuu Tarmo Kõutsiga, milles kogenud meremees meenutab oma aktiivseid meresõiduaastaid. 

Muuhulgas tuli tal korduvalt seilata ka Aafrika seiklusrikastel veeteedel, millest on Kõutsile eredalt meelde jäänud eriline aafrika lõhn, troopikakuumus, halvas korras navigatsioonimärgid ning sadamates pardale hiilivad laevajänesed. 

«Iga sadam oli tõsine katsumus, juhtus nii, et enne väljaminekut leidsime kusagilt mõne kaaslase. Aga õnneks Tallinna keegi kaasa ei jõudnud. Sellest oleks suur jamamine tulnud. Millegipärast assotsieerus Tallinn Aafrikas väga tihti Itaaliaga. Kaks korda leidsime laevast seltsimehed, kes arvasid, et laev läheb Itaaliasse, nad läksid parema elu poole, need polnud poliitilised pagulased,» meenutab Tarmo Kõuts. 

Kuula kogu intervjuud Kuku «Meretunnis»!

Tagasi üles