Saaremaal kasvas oktoobris ühistranspordi kasutajate arv 26 protsenti

Ühistransport.

FOTO: Toomas Huik

Oktoobris kasvas Saare maakonna ühistransporti kasutavate reisijate arv aastavõrdluses 26 protsenti, mis on kõrgeim näitaja alates tasuta bussisõidu sisseseadmisest 1. juulil, kirjutab Saarte Hääl. 

«Tasuta transpordi mõju reisijate arvu suurenemisele on olnud suurem, kui me algselt eeldasime,» ütles Saaremaa valla transpordinõunik Karl Tiitson, kelle sõnul on niivõrd suur kasv ikkagi üllatav.

Kui eelmise aasta oktoobris vedasid liinibussid Saare maakonnas 42 963 reisijat, siis tänavusel aastal 57 674 reisijat ehk 14 711 reisijat rohkem.

Kõige enam kasvas reisijate arv GO Busi teenindatavatel Ida-Saaremaa liinidel, kus võrreldes mullusega sõidutati oktoobris 15 109 asemel 21 873 reisijat ehk koguni 31 protsenti enam. 

Atko Liinide teenindatud Lääne-Saaremaal sõitis oktoobris 19 377 reisijat ja kasv oli seejuures 4178 ja Kuressaare linnaliinidel aga 16 424 reisijat ning seal kasvas reisijate arv 3769 võrra.

Alates käesoleva aasta 1. juulist kehtib nulleurone maakonna bussiliini pilet 11 maakonnas: Valgamaal, Võrumaal, Viljandimaal, Põlvamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Tartumaal , Ida-Virumaal, Hiiumaal, Saaremaal ja MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse poolt korraldavatel liinidel Läänemaal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles