Ossinovski: Eesti Energia dikteerib seadusandlust

Jevgeni Ossinovski.

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhi Jevgeni Ossinovski hinnangul dikteerib Eesti Energia seadusandlust, mistõttu peaks riigifirma rolli energeetikasektoris kärpima ja Elektrilevi Eesti Energiast eraldama.

«Olen seda mitmes valitsuses näinud. Kunagi arvati, et kui Eesti Energia viia rahandusministeeriumi alla, läheb paremaks – ei läinud. Ühel korrusel istuvad need, kes räägivad omaniku ootusest, aga teisel need, kes peavad dividendi arvestama,» rääkis Ossinovski Äripäeva korraldatud energiakonverentsil poliitikute debatis.

«Niimoodi ei tohi riiki juhtida, olen veendunud, et Eesti Energia rolli tuleb oluliselt kärpida ja Elektrilevi sealt välja viima. Tervikuna ei tohiks riigiettevõte tegeleda taastuvenergia arendamisega,» ütles Ossinovski.

Ta võrdles «Eesti Energia välismaiseid avantüüre maksumaksja raha eest» sellega, kui Tallinna Sadam ostaks endale Hamburgis terminale kokku.

Rahandusministeerium peaks omanikuna suutma selgelt väljendada oma ootusi riigifirmale, kuid tegelikkuses on see Ossinovski hinnangul vastupidi. Sotside sõnul võiks riik ettevõtluses osaleda väga piiratud põhjustel. «Avaliku teenuse pakkumine, turutõrge, muus osas võiks vabaneda ja anda erasektorile,» ütles ta.

Elektrilevi jaotusvõrgu peaks Eesti Energiast sotside juhi arvates eraldama, mitte erastama, sest vastasel juhul võib Eesti sattuda «mõne Leedo» otsa.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles