TS Laevade reisijate arv ületas esmakordselt kaks miljonit

TS Laevad värvides regula.

FOTO: praamid.ee

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriva TS Laevad OÜ reisijate arv ületas käesoleva aasta kümne kuuga esmakordselt kahe miljoni reisija piiri, oktoobris kasvas enim teenindatud veokite-haagiste kogus.

«Perioodil jaanuar kuni oktoober 2018 teenindasime kokku üle 2,016 miljoni reisija ja üle 866 tuhande sõiduki, mis tähendab, et võrreldes mulluse sama perioodiga on reisijate arv kasvanud kaks protsenti ja sõidukite arv neli protsenti,» ütles TS Laevade juhatuse liige ja teenindus- ja müügivaldkonna juht Pille Kauber pressiteates.

Oktoobris kasvas üle veetud sõidukite arv neli protsenti 79 131 sõidukini ning reisijate arv oli 168 452 jäädes praktiliselt eelmise aasta tasemele. Statistikat mõjutas enim Hiiumaa liin, kus möödunud aasta oktoobriga võrreldes kasvas reisijate arv kaheksa protsenti ja sõidukite arv 16 protsenti.

Saaremaa/Muhu liinil reisis oktoobris 127 186 inimest ning teenindati 58 241 sõidukit ehk 2,7 protsenti vähem reisijaid, kuid 0,1 protsenti rohkem sõidukeid kui mullu.

Sõidukite arvu kasvu veab endiselt suurte sõidukite ehk veokite-haagiste arvu oluline suurenemine. Virtsu-Kuivastu liinil oli veokite-haagiste arv oktoobris 15 protsenti suurem kui eelmisel aastal, Rohuküla-Heltermaa liinil aga oli kasv suisa 50 protsenti. Hiiumaa liini veokite-haagiste arv püsib pea suvisel tasemel.

Viimase aasta jooksul ehk perioodil 2017 november - 2018 oktoober on TS Laevad teenindanud kokku 2,282 miljonit reisijat ja 989 tuhat sõidukit.

Tagasi üles