Niigi kõrge elektrihind kasvab sel kuul veelgi

Elektriliinid.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti keskmine elektri börsihind oli oktoobris 46,36 eurot megavatt-tunni kohta, mis on 39 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Eesti Energia sõnul jätkub hinnatõus ka sel kuul.   

Samas kui võrrelda septembriga, olid elektrihinnad möödunud kuul 9 protsenti väiksemad. Sama seis oli ka Lätis ja Leedus, teatas Eesti Energia.

Riiklik energiakontsern tunnistas, et vaatamata hiljutisele langusele on elektrihinnad võrreldes eelmise aasta sama ajaga veel võrdlemisi kõrged.

Eestis ja Soomes maksab elekter 38,7 protsenti rohkem kui mullu samal ajal, Lätis ja Leedus koguni 63,3 ja 62,1 protsenti rohkem. Läti ja Leedu hinnavahet Eestiga aitas tõenäoliselt suurendada ka elektrikaubanduse piiramine Kaliningradi ja Valgevene ühendustel.

Põhjamaade olulisemad tuumaelektrijaamad töötasid kenasti terve oktoobri, mis tagas parema pakkumise turule. Lisaks oli CO2 kvootide turg kogu kuu languses – kuu keskmiste hindade võrdluses langes hind 8,8 protsenti ehk 19,58 euroni tonnist.

Oktoobri lõpus oli elektrienergia tulevikutehingute hind Soome hinnapiirkonnas novembriks 50,55 eurot megavatt-tundi, mis annab põhjust oodata kerget hinnatõusu tõusu käesoleval kuul.

Tagasi üles