Eestit külastanud turistide arv kahanes

Vaade Tallinna vanalinnale Radisson SAS katuselt.

FOTO: PEETER LANGOVITS / PM/EMF

Majutusettevõtetes peatus selle aasta septembris kokku 276 000 sise- ja välisturisti, mis on kaks protsenti vähem kui eelmise aasta septembris, teatas statistikaamet. Eelmise aasta septembriga võrreldes vähenes nii sise- kui ka välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 178 000 välisturisti ehk kaks protsenti vähem kui eelmise aasta septembris. Soomest, Venemaalt ja Lätist saabus septembris 85 000 turisti ehk ligi pool välisturistidest. Soome ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt 10 protsenti ja kaheksa protsenti vähem kui aasta varem, Läti turiste aga viis protsenti rohkem.

Samuti saabus rohkem turiste mitmest Euroopa ning Aasia riigist. 69 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna. Pärnu majutusettevõtetes peatus üheksa, Tartu majutusettevõtetes seitse ning Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes neli protsenti välisturistidest. 67 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 25 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 98 000 ehk üks protsent vähem kui aasta varem septembris. 60 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 28 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 28, Pärnu ja Tartu maakonnas kummaski 14 ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Septembris pakkus külastajatele teenust 1146 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 000 tuba ja 51 000 voodikohta. Täidetud oli 46 protsenti tubadest ja kolmandik voodikohtadest. Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 40 eurot, mis on euro võrra odavam kui eelmise aasta septembris. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 47 eurot, Pärnu maakonnas 31 eurot, Tartu maakonnas 36 eurot ning Ida-Viru maakonnas 32 eurot.

Tagasi üles