Arakase fond ostis Kadrioru Ärikeskuse

Viljar Arakas.

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Ärikinnisvarasse investeeriva usaldusfondi Eften Real Estate Fund 4 tütarettevõtja ostab Pirita Tee Development OÜ-lt Tallinnas asuva Kadrioru Ärikeskuse.

Aadressil Narva maantee 63 asuv Kadrioru Ärikeskus on 2016. aastal ehitatud neljast hoonest koosnev kompleks, mille ligi 6600 ruutmeetrit äripinda on täielikult välja üüritud. Maa-aluses parklas on 116 parkimiskohta ning objekti suletud netopind ulatub ligi 11 200 ruutmeetrini. Hoonete suuremad üürnikud on Citadele Group, Hurtigruten ja Vienna Insurance Group, teatas Eften.

«Kompaktne, hea ligipääsuga ning moodne Kadrioru Ärikeskus sobib väga hästi Eften Real Estate Fund 4 portfelli esimeseks objektiks. Korraliku kvaliteediga uued hooned ning tugev üürnike kooslus tõotavad fondile stabiilset tootlust,» ütles Eften Capital AS-i tegevjuht Viljar Arakas.

Pirita Tee Development OÜ otsustas ärikeskuse müüa, kuna arendusprojekt on lõpule viidud. Müüjat nõustas BPT Real Estate AS.

Tehingu hinda osapoolte kokkuleppel ei avaldata. Tehing jõustub pärast loa saamist konkurentsiametilt, misjärel sõlmitakse kinnistu omandi üleandmise leping.

Eften Real Estate Fund 4 on institutsionaalsetele investoritele suunatud 10-aastase tähtajaga kinnine investeerimisfond, mis investeerib rahavoogu tootvatesse ärikinnisvara objektidesse Baltimaades.

Eften Capital AS on 2008. aastal asutatud ärikinnisvarale keskenduv varavalitsemise ettevõte, mille valitseda on neli investeerimisfondi ning privaatportfellid. Grupi ettevõtete valitsemise alla kuulub kokku 41 ärihoonet Eestis, Lätis ja Leedus, milles tegutseb üle 1000 üürniku ning mille kogu turuväärtus on 600 miljonit eurot. Eften Capital AS omab alternatiivse fondivalitseja litsentsi ning kuulub finantsinspektsiooni järelevalve alla.

Tagasi üles