Maailmapank: Eesti ettevõtluskeskkond jääb Leedule alla

Leedulastel on põhjust rõõmustada.

FOTO: ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Eesti langes ülemaailmselt ettevõtluskeskkonda analüüsivas Maailmapanga raportis Doing Business nelja koha võrra 16. kohale, jäädes maha ka Leedust, mis kerkis kahe korra võrra 14. kohale.

Uuringus küsitakse ettevõtetelt, kui lihtne on riigis alustada ettevõtlusega, saada ehitusluba, elektriühendust ja laenu, registreerida vara, maksta makse, kaubelda piiriüleselt, jõustada lepinguid, lahendada maksejõuetust ja kuivõrd kaitstud on väikeosanike huvid.

Eesti ettevõtluskeskkonna nõrgimaks lüliks oli väikeaktsionäride kaitse, mille puhul jäi Eesti 190 riigi seast 83. kohale. Elektriühenduse, maksejõuetuse lahendamise ja krediidi kättesaadavuse osas jäi Eesti vastavalt 46., 47. ja 44. kohale.

Kõrgeim oli Eesti tulemus varade registreerimise lihtsuse osas, kus jäädi 6. kohale. Ettevõtlusega alustamise lihtsuse osas tuldi 15. kohale; ehitusloa saamise ja maksude maksmise lihtsuse osas 14. kohale ja lepingute jõustamise lihtsuse osas 13. kohale.

Üldtabelis esikohal oli Uus-Meremaa, millele järgnesid Singapur ja Taani. Euroopa riikidest edastasid Eestit lisaks Leedule veel Norra, Ühendkuningriik, Makedoonia ja Rootsi. Läti jäi edetabelis 19. kohale.

Doing Business 2019 on järjekorras kuueteistkümnes aruanne, mis analüüsib 190 riigi regulatsioonikeskkonda, ettevõtete kulusid, nõudeid ja protseduurideks kuluvat aega. Eelkõige vaadeldakse raportis riike väikeettevõtja pilgu läbi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles