Turge tabas järsk müügilaine

  • Langus algas USA börsidel kolmapäeva hilisõhtul
  • Investorid küsivad, kas üheksa aastat kestnud tõus on läbi
  • Nasdaq tegi kolmapäeval seitsme aasta suurima kukkumise

Nasdaq

FOTO: Pm

Tehnoloogiasektorist algas kolmapäeva õhtul USA börsidel järsk langus, mis nullis ära kogu selle aasta tõusu. Aktsiate müügilaine jätkus Aasias ning peatus alles Euroopas, kus turud jäid eile õhtul plussi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Selle asemel et rõõmustada ettevõtete kvartalitulemuste üle, mis on seni olnud enamasti järjest paremad, keskendusid investorid potentsiaalsetele riskidele ning ettevõtete järgmiste aastate kasumiootusele. Investoreid mõjutas imporditollidest tingitud toorainehinna tõus, ootus, et USA keskpank (Föderaalreserv) jätkab baasintresside tõstmist, Hiina majanduskasvu aeglustumine ning eesootavad USA parlamendivalimised, mille tulemused võivad mõju avaldada nende portfellis.

«Oktoobri alguse kukkumisel oli terve rida põhjusi, kuid kõik leppisid sellega, sest USA ettevõtete majandustulemused pidid börsi taas tõusule viima,» ütles Financial Timesile varahalduskompanii JPMorgan Asset Management globaalsete turgude strateeg Kerry Craig. «Kuid majandustulemused ei olnud nii tugevad, kui oodati,» lisas ta.

Tagasi üles