Eesti ettevõtjad müüsid tarkvarafirma norrakatele

Veel üks Eesti ettevõte sai välisomaniku.

FOTO: SCANPIX

Raamatupidamistarkvara arendusega tegeleva Meriti omanikud Andres Kert ja Kaja Kert müüsid firmas kontrollosaluse Norra ettevõttele Visma International.

Enne tehingut kuulus Andres Kerdile firmast Merit Tarkvara 70 protsenti ning Kaja Kerdile 30 protsenti. Tehingu järel kuulub 70 protsenti aga Norra firmale Visma International Holding ning 30 protsenti firmale Kert Invest, mis kuulub võrdsetes osades Kertidele.

Merit Tarkvara peamised tooted on pilvepõhine raamatupidamisprogramm Merit Aktiva ja palgaprogramm Merit Palk. Mullu tegi 25 töötajaga firma üle 2 miljoni käivet ja teenis 519 000 eurot puhaskasumit. Seejuures kasvas müügitulu 21,9 protsenti ning puhaskasum 32,4 protsenti.

Firma fookuses on nii raamatupidajad kui ka väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, märkis tehingut nõustanud advokaadibüroo Cobalt enda kodulehel.

Visma teatel on tehing osa firma strateegiast pakkuda raamatupidajatele ja väiksematele firmadele Põhja-Euroopas häid lahendusi. Visma väikese ja keskmise suurusega ettevõtete divisjoni juht Steffen Torp ütles, et tehingu tulemusena saab ettevõtte juba praegu tugev positsioon Põhja-Euroopa turul veelgi kinnitust.

Torp lisas, et ostutehing avab uusi võimalusi praeguste klientide jaoks. Visma teatel saab Eestist kontserni jaoks edaspidi oluline tarkvara kui teenuse (SaaS) arenduse keskus.

Merit Tarkvara tegevjuht Andres Kert tõi aga esile, et viimastel aastatel on Merit tublisti kasvanud ning laienenud Poola ja Soome. Visma on Kerti hinnangul aga perfektne partner, et viia Merit Tarkvara äri uuele tasemele.

Praeguseks enam kui 10 000 kliendiga Merit Tarkvara jätkab Visma teatel eraldi üksusena ning alles jääb ka Meriti kaubamärk.

Tagasi üles