Endine pangajuht: põhimõtteliselt pole ükski Eesti pank rahapesukahtlusest puhas

Versobanki juht Aivo Adamson

FOTO: Mihkel Maripuu

Rahapesukahtluse tõttu suletud Versobanki endine juht Aivo Adamson rääkis intervjuus portaalile Geenius, et kui viia tänane seadus 20, 15, isegi 10 aastat tagasi, siis põhimõtteliselt ei ole mitte ükski pank puhas rahapesust.

«Kui mina omal ajal selle valdkonnaga tegelesin riskijuhtimise all Hansapangas, siis oli veel see hea aeg, kus rahapesuks kvalifitseerus definitsiooni järgi kuritegeliku raha legaliseerimine. See tähendab, et kusagil on toime pandud vargus, müüdud narkootikume, kedagi on paljaks varastatud, riigieelarvest on raha varastatud, see on kvalifitseerunud kuriteoks ja nüüd see raha, mis sealt on niimoodi kätte saadud, legaliseeritakse läbi panga mingite fiktiivsete majandustehingute varjus,» rääkis Adamson.

«Nüüd on nii, et pank peab iga tehingu puhul tõestama, et kumbki pool ei ole pätt ja raha ei ole ühelt ega teiselt poolt kuidagi kuritegelikul moel saadud,» ütles Adamson ja lisas, et piltlikult nõutakse, et laenuametnik sisuliselt istuks ettevõttes ja kaubaga kaasa sõidaks.

Loe pikemalt portaalist Geenius.

Tagasi üles