Tuleval nädalal muutub kanepi tarvitamine Kanadas legaalseks

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kanep

FOTO: Justin Tang / The Canadian Press/PA Images

Kuula artiklit

Alates 17. oktoobrist on Kanada üks väga väheseid riike maailmas ja esimene G7 riik, kus kanepi meelelahutuslik tarbimine on legaalne.

Esimese riigina legaliseeris kanepi tarvitamise 2013. aastal Uruguay ning Kanada ongi nende järel teine riik maailmas, kes seda teeb. Pooldajate sõnul aitab kanepi legaliseerimine võidelda narkokuritegevuse vastu ja edendab meditsiini- ja ravimiteadust. Kriitikute sõnul kahjustab kanepi sagedane tarvitamine aga tervist ning samuti on küsitav, kuidas suudetakse selle tarvitamist reguleerida.

Arvatakse, et peatselt buumib Kanadas «kanepiturism», mis toob riiki narkogurmaane üle kogu maailma. Juba praegu on üle kogu Kanada tekkimas hulganisti AirBnB sarnaseid majutusteenuseid, mis on just orienteeritud kanepit suitsetama tulnud turistidele. Nagu nad ise ennast reklaamivad, siis on tegu «420-sõbralike majutustega». Suurim taolistest ettevõtetest on hetkel «Bud and Breakfast», mis on üle kogu riigi ostnud kokku juba üle saja majutuspinna.

Ettevõtte asutaja Sean Roby sõnul hakkavad nad muuhulgas lisateenustena pakkuma ka «kanepi-jooga trenne» ning «puff and paint» maalimiskursusi. Mees ise võrdleb uut turismiharu Lõuna-Euroopa veiniturismiga, mis toob kokku gurmaane ja eksperte üle kogu maailma. Kanep on tema sõnul aga alkoholist palju ohutum.

Tagasi üles