Saartele reisis praamidega pea kahe Eesti jagu inimesi

Leiger.

FOTO: Tiina Kõrtsini

Saaremaa ja Hiiumaa vahel käis viimase 12 kuuga kokku 2,3 miljonit reisijat ja 986 000 sõidukit, mis on rohkem kui kunagi varem ajaloos.

Kaks aastat praamiliiklust opereerinud TS laevade Saaremaa ja Hiiumaa liinil on selle ajaga kokku sõitnud 4,46 milkonit reisiat ja 1,91 miljonit sõidukit, teatas ettevõte.

TS Laevade juhatuse esimees Jaak Kaabel märkis, et esimene opereerimisaasta oli ettevõttele sisseelamise aeg ja järgmisel kasvas reisjate arv võrreldes 2016. aastaga juba 150 000 inimese võrra.

«Nii palju inimesi pole suursaarte ja mandri vahel kunagi reisinud. Kuigi koormus oli suur, olid reisid täpsed – 96 protsenti väljumistest läksid välja graafiku järgi kahe minuti täpsusega. Arvestades, et teeme aastas üle 20 000 reisi, siis on see transpordisektoris üks täpsemaid,» ütles Kaabel.

Kaabeli sõnul võiks nad veelgi rohkem reisijaid teenindada. «Palju sõltub saarte turismiettevõtjatest, kuid usun, et suursaartel on pakkuda palju nii riigisisesele reisijale kui ka turistile ning ettevõttel on veel laienemiseks ja arenemiseks ruumi,» lisas ta.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi andmetel pärineb varasem, enne TS Laevade opereerima asumist, Kuivastu-Virtsu ja Rohuküla-Heltermaa liinide rekord aastast 2015, toona reisis 2,08 miljonit inimest ja 0,87 miljonit sõidukit.

Tagasi üles