Uuring: vaata, kus saavad Eestis inimesed keskmiselt üle 2000 euro palka

Ülemiste City.

FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Eile tutvustati värsket majandusuuringut, millest selgub, et Tallinnas Ülemiste City linnakus tegutsevate ettevõtete keskmine töötajate kuupalk tõusis eelmisel aastal üle 2000 euro, olles 70 protsenti kõrgem Eesti keskmisest.

Kui Eestis keskmiselt oli 2017. aastal keskmine brutopalk 1221 eurot ja Tallinnas 1383 eurot, siis värske majandusuuringu kohaselt ulatus keskmine kuupalk Ülemiste linnakus möödunud aastal 2077 euroni. Eesti keskmine palk IT-sektoris ulatus mullu 2613 euroni, samal ajal kui Ülemiste linnakus oli see 2940 eurot, teatas Mainor.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor tehtud uuringust selgus, et Ülemiste Citys tegutsevate ettevõtete aastakäive ulatus mullu kokku 1,15 miljardi euroni, millest eksport moodustas 500 miljonit. Ettevõtted teenisid ärikasumina aastas kokku 75 miljonit ning linnakus tegutsevate ettevõtete varad moodustasid aasta lõpu seisuga kokku 1,6 miljardit eurot.

Eraldi vaatles uuring IT-sektorit. Ülemiste Citys tegutseb uuringu kohaselt 1,4 protsenti Eesti IT-ettevõtetest, ent samal ajal palkavad sealsed valdkonna ettevõtted 18 protsenti kogu Eesti IT-sektori töötajatest ja tasuvad 26 protsenti kõigist valdkonna tööjõukuludest, toodavad 25 protsenti Eesti IT-sektori  loodavast lisandväärtusest ning moodustavad 27 protsenti kogu Eesti IT-ekspordist.

Mainor Ülemiste nõukogu liikme Raivo Vare sõnul on Ülemiste Citys praegu tegutsemas ligi 400 ettevõtet, kus käib tööl üle 10 000 inimese.

Ettevõtluskõrgkooli Mainor dotsent Tauno Õunapuu märkis tulemusi kommenteerides, et Ülemiste City pikaajalistel rentnikel on Eesti keskmisest oluliselt kiiremini kasvanud nii müügitulu, eksport kui ka lisandväärtus ja puhaskasum. «Nii nagu varasematel uuritud aastatel, on tööjõukulud liikunud enam-vähem sama trendiga nagu Eestis ja Tallinnas üldiselt, kuid ettevõtete tööjõukulude absoluuttase on Ülemiste linnakus jätkuvalt oluliselt kõrgem kui mujal Eestis,» kinnitas Õunapuu.

Tagasi üles