Kaubandus-tööstuskoda avalikustas konkurentsivõimelisemad ettevõtted

Eesti Kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

FOTO: Eesti kaubandus-tööstuskoda

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda tunnustas esmaspäeval ettevõtteid, kes saavutasid parimad kohad konkurentsivõime edetabeli erinevates valdkondades - kümnel tegevusalal tunnustati kokku 30 Eesti ettevõtet.

Konkurentsivõimelisimad ettevõtted on Harju Elekter AS tööstuse ja energeetika sekrotis, AS Farmi Piimatööstus toiduainetööstuses, Tallinna Kaubamaja grupp AS jaekaubanduses, Orlen Eesti OÜ hulgikaubanduses, Tallink Grupp AS turismi valdkonnas, AS Kapitel kinnisvaraäris, Merko Ehitus AS ehitussektoris, Nortal AS side- kommunikatsiooni- ja IT-alal, Sillamäe Sadam AS teenindussektoris ning Infragate Eesti AS projekteerimin- ja arhitektuurivaldkonnas.

Arvestuse aluseks on kahe aasta majandustegevuste näitajad, sealhulas müügitulu, puhaskasum, tööjõukulu, investeeringuid põhivarasse, omakapital, töötajate arv ning müügitulu.

«Ettevõtjatel on riigi ja ühiskonna heaolu kasvatamisel hindamatu roll ning nende tehtud pingutuste märkamine on oluline mitte ainult konkreetse ettevõtte ja ettevõtja jaoks, vaid omab ka laiemat mõju,» ütles kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman. «Soovin kõigile edu ja ettevõtlikkust ning motivatsiooni panustada meie kõigi parema tuleviku nimel,» sõnas Luman.

Konkurentsivõime edetabel on osa Eesti suurimast ettevõtluskonkursist, mida veavad juba mitmendat aastat üheskoos kolm organisatsiooni - Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ning Tööandjate Keskliit. 

Konkurentsivõime edetabeli võitjad suurettevõtete kui ka mikro-, väike- ja keskmiste ettevõtete arvestuses kuulutatakse välja neljapäeval Haven Kakumäe jahisadamas pidulikul auhinnagalal. Pärjatakse tublimaid ettevõtteid erinevatest valdkondadest ning kuulutatakse välja aasta ettevõte 2018. Lisaks kuulutatakse välja ka EASi ja Tööandjate Keskliidu konkursi «Ettevõtluse Auhind 2018» parimaid ettevõtteid, ettevõtluse edendajad ning antakse üle ka noore ettevõtja preemia.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles