iDeal kampaania

Välismaa IT-spetsid tunglevad Eestisse tööintervjuudele

Programmeerija Kamerunist. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Laura Oks

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) programmi Work in Estonia projektis Career Hunt kandideeris 5530 inimest 126 riigist. Sõel on aga tihe ja neist Eestisse pääseb vaid 20 inimest.

EAS käivitas augusti keskpaigas koos 12 Eesti tööandjaga ühisprojekti Career Hunt Tallinn 2018. See tähendab, et  novembri lõpus lendab Eestisse 20 põhjaliku eeltöö tulemusena väljavalitud ja eelintervjueeritud IT-tippspetsialisti, et osaleda tööintervjuudel. Väljavalitud spetsialistidele korraldatakse viiepäevane külastus Eestisse, mille jooksul on nad kaks päeva tööintervjuudel ja testimisel tööandjate juures ning ülejäänud kolme päeva eesmärk on, et tippspetsialistid saaksid kindluse, et Eesti on neile hea koht elamiseks.

«Nii suur huvi on meeldivalt üllatav, sest IT-talentide pärast võistlevad riigid ja tõmbekeskused üle terve maailma alates Singapurist kuni Berliini ja San Francisconi ning konkurents on tihe. Üle 5000 IT-spetsialisti kandideerimine tähendab, et Eesti maine IT-riigina on aina rohkem tuntud ning siin töötamisel nähakse potentsiaali,» kommenteeris Work in Estonia programmijuht Kaidi-Kerli Kärner.

Tema  sõnul on Career Hunt projektiga kaasnev mõju oluliselt laiem kui 20 tippspetsialisti Eestisse lennutamine. «Värbamiskampaania ei aita ainuüksi neid ettevõtjaid, kes projektis kaasa löövad, vaid ka kõiki teisi, kel on plaanis tippspetsialiste palgata. Jätkame tööd kõigi programmis kandideerinud inimestega ning aitame nad viia kokku teiste Eesti tööandjatega, kes vajavad sarnaste oskustega inimesi. Arvestades, et Eestis on iga kuu ingliskeelseid avatud tööpakkumisi ainuüksi IT-valdkonnas üle 200, siis selle projektiga on võimalik ka neile töökohtadele leida sobilikke kandidaate.»

Eelkõige soovitakse leida Eesti tööandjatele sobivaid tippspetsialiste ning tutvustada Eestit kui head töötamise sihtkohta tippspetsialistidele, kes teavad Eestit vähe või üldse mitte. Sellise kampaaniaga kaasneb positiivne tähelepanu rahvusvahelises meedias, mis aitab kõikidel Eesti firmadel välismaalt endale kergemini spetsialiste leida.

Juba praegu on Eestis töötamisest kirjutanud 162 korda eri ajalehed ja uudisteportaalid kokku 19 erinevas riigis. Enim on Eestist kirjutatud Inglismaal, Portugalis, Itaalias, Gruusias, Lätis, Ungaris, Hollandis, Türgis, Bulgaarias, Sloveenias. Näiteks avaldasid artiklid Eestis töötamisest Hispaania ja Türgi suurimad ajalehed  El Pais ja Hürriyet.

Praegu käib kandidaatide selekteerimise protsess, täpsemalt veebiintervjuud ja tehnilised testid 20 parima kandidaadi väljavalimiseks hinnates kandidaatide tehnilisi programmikeelte oskusi, inglise keele taset ning huvi Eestis töötamise vastu. Lõplik nimekiri Career Hunt Tallinnas osalevatest inimestest selgub koostöös tööandjatega 1. novembriks.

Programmi panustasid rahaliselt ja ajaliselt 12 Eesti tööandjat: Taxify, Axinom, Skype, Global Gaming Group, Proekspert, Topia, Veriff, Nortal, Helmes, Swedbank, Finestmedia ja Twilio.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles