Tallinn vahetab kõik ühissõidukid madalapõhjalisteks

Tallinnas läks liinile Neeme Järvi nime kandev tramm

FOTO: Uwe Gnadenteich

Tallinn seadis eesmärgi vahetada kõik ühissõidukid välja madalapõhjaliste sõidukite vastu, teatas abilinnapea Tõnis Mölder.

Uuendus viiakse läbi etappide kaupa. „Möödunud aastal soetas Tallinna linnatranspordi aktsiaselts 30 uut diiselbussi, 20 diisel-elektrihübriidajamiga bussi ja 17 kasutatud bussi, kõik need on madalapõhjalised. Osaühingu MRP Linna Liinid teenindatavatel ühissõidukiliinidel alustas 2017. aastal tööd 11 uut lühikest MAN bussi, mis asendavad diiselbusse,“ märkis Mölder.

Abilinnapea sõnul renoveeriti 2017.-2018. aastal kokku 20 trammi ning aasta lõpuks on Tallinna ühissõidukite madalapõhjalise veeremi osakaal 87 protsenti, sealhulgas bussidest 92 protsenti, trollidest 100 protsenti ja trammidest 44 protsenti. „Kõigil Tallinna ühissõidukitel on sise- ja välitablood ning audiosüsteem. Ühissõidukid varustatakse ka vaegnägijatele ja eakatele sobivate tabloodega ning peatused varustatakse audiosüsteemiga,“ lausus Mölder.

„Oluline on, et ligipääsetavus oleks tagatud nii ühissõidukite peatustes, kõnniteedel kui ka ülekäiguradadel,“ sõnas Mölder, kelle sõnul on viimase kahe aasta jooksul paigaldatud 30-sse ühissõidukipeatusesse reaalaja infotablood, enamus neist on varustatud ka vaegnägijatele mõeldud reaalaaja audiosüsteemiga.

Mölder lisas, et mõistagi peavad ka ühissõidukipeatused olema ligipääsetavad, selgelt tähistatud ning valgustatud. „Soovime luua ligipääsetavama ja takistuste vabama keskkonna erinevate vajadustega inimestele. Kaasava elukeskkonna põhimõtete järgimine on oluline ning ligipääsetavus peab olema tagatud kõigile, nii liikumis-, nägemis- ja kuulmispuudega inimestele aga ka väikelaste vanematele, eakatele ja teistelegi,“ lõpetas Mölder.

Ühisõidukite paljudele eelistele viitab ka tänane Autovaba päev Vabaduse väljakul. Autovaba päeva puhul on ühissõidukid kõigile sõitjaile tasuta.

Tagasi üles