Balticconnector lööb Keila ja Paldiski kihama

  • Alexela ja Eesti Gaas hakkavad Keila ja Paldiski gaasituru nimel võistlema.
  • Balticconnector suurendab Eesti maagaasi turgu nelja protsendi võrra.
  • Maagaasi kõrge hind pidurdab selle kütuse edu hakkepuitu eelistavas Eestis.

Alexela LNG terminali asukoht Pakri poolsaarel, kus esimese rajatisena valmib Balticconnectori toru maale tuleku koht ning kompressorjaam.

FOTO: P M

Alexela ja Eesti Gaas hakkavad võistlema, et müüa Paldiski ja Keila asukatele maagaasi, sest Balticconnectori gaasitrass toob sinise kütuse esimest korda nende linnade väravasse.

Kirgast rohelist tuld ei näidanud maagaasile ka Keila linna kütva Utilitase omanik Kristjan Rahu. «Keila linna sooja hind on üle riigi madalamaid tänu hakkepuidu kasutamisele,» selgitas Rahu. «Maagaas maksab hakkepuiduga võrreldes viiendiku võrra rohkem, seetõttu ei näe mina mingisugust vajadust ega ka võimalust Keilat maagaasiga kütta. Kõne alla võib tulla tippkoormuste katmine maagaasiga.»

Rahu juhtis tähelepanu asjaolule, et Balticconnectori kaudse mõjuna kõigi gaasitarbijate kulud suurenevad, sest rajamise kulud tuleb läbi tariifi solidaarselt kinni maksta. «Kogu maagaas tuleb sellesse torusse Venemaalt, kes varustab gaasiga samuti Klaipėdas julgeolekuettekäändel rajatud LNG ujuvterminali,» tõdes Rahu.

Tagasi üles