Mees võitis loosiga raamatupoe

Raamatud.

FOTO: Pexels / CC0 Licence

Hollandlasest Ceisjan Van Heerden võitis omale võrdlemisi ebatavalise loosiga Walesis Cardigani linnas asuva raamatupoe, mida ta nüüd juhtima hakkab.

Raamatupoe pidamisest unistav 52-aastane Paul Morris avas Cardigani linnas neli aastat tagasi oma äri nimega Bookends, mis osutus ka kasumlikuks. Paraku vaevas meest osteoartriit (liigesekõhre kulumine), mille süvenedes otsustas ta varakult pensionile minna. Niisiis otsustas ta äri maha müümise asemel anda võimaluse mõnele teisele raamatupoe pidamisest unistavale inimesele ja korraldas kogu poe peale loosi.

Morris korraldas loosi nende klientide vahel, kes kulutasid kolme kuu jooksul poes üle 20 naela. Eelmisel nädalal tõmbas ta pidulikult ABBA laulu «The Winner Takes It All» («Võitja võtab kõik») saatel kübarast välja 59 sedeli hulgast Ceisjan Van Heerdeni nime.

Van Heerden, kes ei viibinud kohalikuks meediasensatsiooniks saanud üritusel, sai sellest teada alles hiljem, kui Morris temaga kontakteerus. Kaks meest teavad üksteist hästi ja Van Heerden võtab ametlikult poe juhtimise üle 5. novembrist. Edaspidi plaanib ta hakata seda juhtima koos ühe oma sõbraga Islandilt, kes kolib nüüd Walesi.

Allikas: Guardian

Tagasi üles