Investorid nõuavad kohtuga Volkswagenilt üle üheksa miljardi euro

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Volkswageni logo kontserni peakorteris.

FOTO: HANNIBAL HANSCHKE / REUTERS

Volkswageni investorid kaebasid ettevõtte seoses diisliskandaaliga kohtusse ja nõuavad kahjutasuks ligemale 9,2 miljonit eurot.

Täpsemalt nõutakse kahjutasu diisliskandaali avalikuks tulemisele järgnenud aktsia väärtuse languse eest. Volkswageni aktsia kukkus 2015. aasta septembris ligemale 40 protsenti ja kontsern on pidanud pärast seda maksma erinevaid kahjutasusid umbes 27,4 miljardi euro ulatuses.

Kahjutasu nõudvaid investoreid esindab Deka investeerimisfond ja kohtuasja kallal töötab üle 50 advokaadi. Õigupoolest on huvi istungite vastu olnud siiani niivõrd suur, et kogu protseduur tuli kolida kohtumajast ümber lähedal asuvasse konverentsikeskusesse. Kohtuasi kestab tõenäoliselt üle aasta.

Saksa prokuratuur on trahvinud Volkswagenit diisliskandaali eest juba miljardi euroga. Samuti on pidanud kontsern maksma erinevate USA kohtuasjade lahendamiseks 4,3 miljardit dollarit. 

Saksa võimude uurimise alla on sattunud seoses diisliskandaaliga ka Porsche ja Audi juhtivtöötajaid, kelle suhtes on algatatud kriminaaljuurdlus.

Volkswagen on varem võtnud diisliskandaali eest süü omaks.

Allikas: BBC

Tagasi üles