TransferWise'i tulu tegi võimsa kasvu

Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus.

FOTO: TransferWise

Eelmisel majandusaastal kasvas TransferWise'i aastatulu rohkem kui 75 protsenti, jõudes 117 miljoni Inglise naelani. TransferWise'i auditeeritud majandusaruande kohaselt oli ettevõtte netokasum 2018. aasta märtsis lõppenud eelarveaastal 6,2 miljonit Inglise naela.

TransferWise'i tegevjuhi ja kaasasutaja Kristo Käärmanni sõnul on see ettevõtte jaoks olnud murranguline aasta: «Nüüdseks oleme tõestanud, et finantstehnoloogia võib pakkuda tarbijatele suurepärast kogemust madala hinnaga, luues samas tugeva ja kasumliku ettevõtte, mida saab pikas perspektiivis usaldada. Sel teekonnal on olnud väga tähtis samm vanade ja uute pankade kaasamine.»

2018. aasta märtsis lõppenud majandusaasta aruande kohaselt jätkus ettevõtte kiire kasv ning aastatulu ulatus 117 miljoni Inglise naelani (2017. aastal oli see 66 miljonit naela). Tegevuskasum kasvas 519 000 naela suurusest kahjumist 2017. aastal 9,5 miljoni naela suuruseks kasumiks 2018. aastal.

TransferWise'i asutasid 2011. aastal Taavet Hinrikus ja Kristo Käärmann. Finantstehnoloogia idufirma on tänaseks investeeringutena kaasanud 397 miljonit dollarit. Investorite seas on IVP, Old Mutual, Andresseen Horowitz, Valar Ventures, PayPali kaasasutaja Max Levchin ja Richard Branson.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles