iDeal kampaania

Eesti idufirma palkas tippjuhi Uberist

Enn Metsar.

FOTO: Eero Vabamaegi /

Eesti tehnoloogiaettevõte Veriff palkas äriarendusjuhiks Enn Metsari, kes töötas viimased kolm aastat Uber Baltikumi tegevjuhina. Metsar oli Uberi äritegevuse käivitaja Eestis ja Leedus.

Veriffis saab Metsari vastutusvaldkonnaks äriarenduse juhtimine. «Liitun Veriffiga eelkõige seepärast, et nad tegelevad väga olulise probleemiga – usalduse loomisega digikanalites ning nad teevad Eestist globaalset äri. Eestis oleme näinud, et mobiilne identiteet avab palju võimalusi. Teenused liiguvad internetti, mis teeb nad omakorda kiiremaks ja odavamaks. Samas ei peaks digiteenused piirduma vaid riigipoolsete teenustega,» ütles Metsar pressiteates. 

«Paljud uued teenused ei saa turule tulla, sest pakkuja ja tarbija vahel pole piisavalt usalduslikku suhet. Küsimus on selles, kas see takistus on ületamatu või ületatav. Ma arvan, et koostöös Veriffiga on see ületatav. Hindan Veriffi professionaalset meeskonda ja mul on väga hea koostöökogemus Kaarliga. Nimelt kasutasime Uberis Veriffi teenust uute juhtide ja sõidukite nõuetele vastavuse kontrolliks Eestis,» rääkis ta. 

Veriffi asutaja ja tegevjuhi Kaarel Kotkase sõnul on Metsar väärtuslik täiendus Veriffi kasvavasse meeskonda. «Ennul on kogemus nii finantstööstuses kui jagamismajanduse valdkonnas, lisaks kirg muuta tipptehnoloogia kättesaadavaks. Veriffi kliendid tegutsevad suuresti just nendes sektorites. Ennu tugevusteks on strateegiline juhtimine ja globaalne mõtlemine – väärtustame neid kogemusi ja teadmisi kõrgelt,» rääkis ta.

Varem on Metsar töötanud strateegilise konsultandina globaalses ärinõustamisettevõttes Bain & Company, Smartcapi investeeringute haldurina ning Swedbanki Ida-Euroopa aktsiafondide juhina. Tal on juhtimise ja poliitikakujundamise alane magistrikraad Ameerika Ühendriikide ülikoolist Carnegie Mellon University. 

Veriff on idufirma, mis muudab inimese identiteedi virtuaalselt tuvastatavaks ja aitab organisatsioonidel luua kliendisuhteid. Füüsilise identiteedi veriffimine virtuaalkeskkonda ennetab küberkuritegusid. Nii ei pea jaekaupmehed nägema täiendavat vaeva kliendi taustakontrolliga.

Tagasi üles