Olerex hakkas oma teenindusjaamades sularaha väljastama

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Olerexi mehitatud teenindusjaamade kassadest saab alates laupäevast sularaha välja võtta.

Olerexi tanklate kassadest sularaha väljavõtmiseks peab klient tegema vähemalt üheeurose ostu. Kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole selliseid tehinguid keelanud. Arvestada tuleb ka sellega, et igale sularaha väljavõtmisele lisandub 32 senti teenustasu. Teenust pakuvad 82 Olerexi tanklat.

Olerex põhjendas sularahateenuse juurutamist asjaoluga, et suuremad pangad on viimaste aastate jooksul pisemates asulates sularahaautomaatide arvu kärpinud, olgugi et just väljaspool suuremaid linnu kasutatakse igapäevaelus palju sularaha. Kuigi pangandus muutub üha digitaalsemaks ja inimesed eelistavad oma raha-asju ajada interneti- ja mobiilipangas, on Olerexi esindajate sõnul selge, et vajadus sularaha järele niipea ei kao. Kuna sarnaseid sularaha väljamakse teenuseid on käivitatud ka mujal maailmas, ei tulnud Olerexil arendusega päris nullist alustada. 

Tankla kassast sularaha väljavõtmine on sarnane tavalise sularahaautomaadi kasutamisega: klient ütleb kassas enne ostude eest tasumist teenindajale sularahana väljavõetava summa ning sisestab makseterminali oma pangakaardi PIN-koodi. Seejärel maksab teenindaja soovitud summa välja kaupluse kassast ja see võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab välja võtta minimaalselt viis ja maksimaalselt sada eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 ja nii edasi eurot.

Reeglid ning nimekirja sularaha väljastavate Olerexi tanklate asukohtadega leiab leheküljelt www.olerex.ee/sularahatanklast.

Olerex põhineb 100 protsenti Eesti kapitalil ja annab tööd ligi 800 inimesele. Olerexi teenitud kasum jääb ettevõtte kinnitusel Eestisse.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back