Taxify lubab: me ei tõsta lähiajal Eestis hindu

Taxify asutajad Martin ja Markus Villig.

FOTO: EERO VABAMÄGI / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Erinevalt Uberist, mis tõstis alates nejapäevast Tallinnas märgatavalt hindu, ei plaani Taxify lähiajal muudatusi oma hinnapoliitikas.

Samas plaanib ettevõte lähitulevikus siiski mõningaid muudatusi oma teenuses. «Muudatusi, mis Taxify kasutamist nii klientide kui autojuhtide jaoks mugavamaks ja paremaks teeksid, on lähikuudel plaanis mitmeid. Detailsemalt neist siiski veel rääkida ei saa,» sõnas Unt.

Praeguse seisuga on Taxify põhikategooria tellimistasu 1,19 eurot, kilomeetrihind 0,39 eurot ja minutitasu 0,14 eurot. Sõidu miinimumtasu on 2,50 eurot ning tühistamistasu puudub.

Alates nejapäevast tõstis Uber Eestis hindu, et suurendada vabade sõidukite arvu linnas ja vähendada sõidu dünaamilist hinnakordajat, kirjutas Postimees.

Uber tõstis nii tellimis- ja tühistamistasu, kilomeetrihinda kui ka minuti tasu. Uute tariifide järgi on UberX sõidu miinimum- ja tühistamistasu 3,5 eurot, hind kilomeetri kohta 0,39 eurot ja minuti tasu 0,14 eurot. Sõidu baashind on aga 1,7 eurot.

Lisaks tõi Uber neljapäeva pärastlõunast Tallinnas turule uue teenuse UberSelect, mis annab võimaluse tellida taksoks uusi ja mahukamaid autosid. Uue teenuse tariifid on aga märksa kallimad: sõidu miinimum- ja tühistamistasu on 4 eurot, sõidu alustamistasu 2,5 eurot, kilomeeter 0,42 eurot ja sõiduminut 0,14 eurot.

Taxify on 2013. aastal asutatud eestimaine tehnoloogiafirma, mis arendab ülemaailmset transpordiplatvormi. Taxify tegutseb rohkem kui 25 riigis ning seda kasutab üle 10 miljoni inimese. 2017. aastal kasvas Taxify käive kuus korda 18 miljoni euroni, kuid samas jäi ettevõte 11 miljoni euroga kahjumisse.

Tagasi üles