Rootsi ettevõtjad meelitavad eestlasi ja lätlasi tasuta tööle

Rootsi kroonid

FOTO: SCANPIX

Rootsi ettevõtjad meelitavad Eestist ja Lätist inimesi tööle ja jätavad sageli palga maksmata, kuid töölised on kodumaal võlgades ja ei rutta seepärast ka tagasi pöörduma, vaid töötavad tasuta, lootuses kunagi palk kätte saada.

Rootsi raadio uudisteprogramm rääkis täna hommikul Läti noormehest, kes tuli juunis Rootsi tööle ja tegi 11-14 tunniseid tööpäevi, kokku kuni 220 töötundi kuus, kuid pole senini raha saanud, vahendab ERR Uudised.

Rootsi vahendas lätlase tööle Rootsi ettevõte nimega Arvidsson & Sundling, mis on registreeritud Lätis ja lubas maksta töötajale kindlustuse Rootsis, palka ja töövõtja maksud Lätis, samuti reisikulud Rootsi ja tagasi, kuid ei maksnud noormehele ei palka ega tasunud tema eest Lätis makse.

Nimetatud noormees pole erandlik nähtus – neid eestlasi ja lätlasi ei ole vähe, kes on Rootsi tööle tulnud, kuid lubatust vähem või üldse mitte palka saanud ning probleem kasvab aastatega üha enam, ütles Rootsi julgeoleku- ja arengupoliitika instituudi projektijuht Erik Leionmark, kes on Eesti ja Läti võõrtööjõu probleeme uurinud ja selle kohta raporti kirjutanud.

Leionmark ütles, et Rootsis on ettevõtteid, kes kasutavad ära seda, et Eestis ja Lätis on suur tööpuudus ja palju inimesi, kes on laenude küüsis – neile lubatakse Rootsis tööd ja palka, töö osutub kohapeal aga raskemaks ja palk väiksemaks kui algselt lubatud.

Tagasi üles