Nutijoobnusse peaks suhtuma nagu roolijoodikusse

  • Karistusest tähtsam hirm vahelejäämise ees
  • Kõik algab ikkagi inimese enda tervest mõistusest

Trahvitud juhid

FOTO: P M

Nutiseadme kasutamine roolis on kasvav probleem, mille vastu ei aita karistuse karmistamine, vaid pigem üldise hoiaku kujundamine, vahelejäämise tõenäosuse suurendamine ja automaatkontrolli seadustamine, leiavad asjatundjad.

Tellijale Tellijale

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo kinnitas, et politsei pöörab roolis telefoni kasutajatele järjest rohkem tähelepanu, kuid seda probleemi ei saa ära lahendada politseinikud üksi. «Leevendust annaks automaatne järelevalve, inimeste teadlikkuse tõstmine ja eeskuju – kui tulevase juhi vanemad käituvad roolis lugupidavalt ja targalt, siis on sama oodata ka hällis sirguvast lapsest,» ütles Loigo. Politsei ei jõua iga nutitipsutajani.

Loigo võrdles roolis telefoni näppijat purjus peaga rooli istuva inimesega. Enamik inimesi saab aru, et roolijoodiku vabaduse piiramine vähendab võimalust, et juhtub õnnetus. «Sama kaugele tuleks jõuda ekraanikummardajatega. Jah, nii nagu ei saa roolist eemale hoida kõiki purjus inimesi, ei saa ka kõiki nutitipsutajaid, kuid ühiskonna tugev vastureaktsioon sellisele käitumisele aitaks palju kaasa,» nentis Loigo.

Tagasi üles