Eesti suurim väikeõlletootja paneb Tallinnas püsti uue pruulikoja
Lisatud fotod!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Eesti suurim väikepruulikoda Põhjala paneb Noblessneri sadamalinnakus asuvasse ajaloolisesse hoonesse püsti uue pruulikoja, mida ehitab 1Partner Ehitus.

Kunagise Noblessneri tehase koostetsehhi pruulikojaks ümberehitamise hanke võitis 1Partner Ehitus, mille juhi Üllar Hinno sõnul on tegemist arhitektuurimälestisega, mis taastatakse rangete muinsuskaitsenõuete järgi.

«Noblessneri kvartal on varsti Tallinna üks esinduslikumaid uusi elurajoone ning 1916. aastal ehitatud koostetsehhist saab selle piirkonna ehe. Pruulikojaks ja restoraniks renoveeritavas hoones säilitakse kogu säilinud algupärane interjöör. Näiteks eksponeeritakse nii omaaegsed tööstusmasinad kui nõukaaegsed ohutusplakatid,» rääkis Hinno.

Tema sõnul hoone välisseinad vaid puhastatakse ning paatina ehk aegade jäljed jäävad nähtavaks. «Säilitatakse ka «Cocherill 1895» raudteerelssidest põrandatalad ning isegi algupärased põrandaplaadid,» rääkis Hinno. Esmakordselt Eestist saab vaadata otse restoranist õlle pruulimise protsessi.

Eesti suurim väikeõlletootja Põhjala rajab Noblessneri sadamalinnakusse uue pruulikoja ning Eesti suurima käsitööõllede valikuga restorani. Kokku investeerib Põhjala pruulikoja ja õllerestorani rajamisse üle viie miljoni euro. Renoveeritavas kompleksis on üle 2400 ruutmeetri pinda.

1Partner Ehituse juhi sõnul alustatakse pruulikoja sisseseade monteerimisega augusti keskel ning pruulikojast hakkab õlu voolama selle aasta lõpus.

Tagasi üles