Kinnisvarafirma: rekordsoe suvi tõmbas korterimüügile piduri peale

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Kortermaja Mustamäel.

FOTO: Mihkel Maripuu / PM/Scanpix Baltics

Juulis müüdi Tallinnas 706 korterit, mis on viiendiku võrra vähem kui juunis. See näitab, et inimesed ei viitsi kuuma suvega mööda võõraid kortereid kolistada, leidis kinnisvarafirma 1Partner juht Martin Vahter.

Vahteri sõnul on kinnisvarasektor ilmaga seotud pea sama tihedalt kui jäätisetööstus. «Kui väljas on nii kuum, et valgusfoor ka ei jaksa vilkuda, siis inimesed pagevad linnast ja ei viitsi mööda võõraid kortereid kolistada,» ütles ta.

«Tavaliselt järgneb laisale kuule tihedam, sest uue kodu vajadus ei kadunud vahepeal kuskile, vaid läks lihtsalt meelest,» kirjeldas ta. «Suures plaanis teevad praegu palju tehinguid 25–30-aastased, kes otsivad oma esimest kodu. 90ndatel sündinud noored on mitmes mõttes eelmistest generatsioonidest erinevad. Nad ei mäleta 2007. aasta kriisi ning on seetõttu julgemad ja avatumad, teiseks jätavad nad pigem auto ostmata ja kulutavad ülejäänud raha kallimale kodule,» jätkas Vahter.

Juulis tehti Tallinnas kinnisvaraga kokku 1028 ostu-müügitehingut, mis on ligi 22 protsenti vähem võrreldes juuniga. Kinnisvaratehingute koguväärtus oli 117,7 miljonit eurot, mis on 32 protsenti vähem kui eelmisel kuul.

Juulis müüdi Tallinnas 706 korterit, mis on 19 protsenti vähem kui juunis. Korterite keskmine ruutmeetri hind langes kuuga 2,5 protsenti 1821 euroni, olles siiski 8,8 protsenti kõrgem, kui mullu samal ajal. Kalleim korter müüdi 720 000 ning odavaim kümne euroga. 

Tagasi üles