Kohus keelas Olympicul aktsiakapitali suurendamise

OEG kasiino Maltal.

FOTO: OEG

Harju maakohus keelas hagi tagamise korras Olympic Entertainment Groupil aktsiakapitali suurendamise, mille tulemusel saavutaks Olympicule ülevõtmispakkumise teinud investeerimisfirma Novalpina Capital tütarfirma kaudu tõenäoliselt enam kui 90-protsendilise osaluse.

Olympic teatas reede õhtul börsile, et Harju Maakohus tegi 3. augustil määruse, millega keelas hagi tagamise korras OEG-l aktsiakapitali suurendamise 29. juuni aktsionäride üldkoosolekul vastuvõetud põhikirja punktide ja nõukogu otsuste alusel OEG aktsiakapitali suurendamiste äriregistrisse kandmine.

Määruse kohaselt on hagi tagamine otsustatud seoses AS Trigon Asset Management hagiga Olympicu vastu aktsionäride üldkoosoleku otsuste tühisuse tuvastamiseks või alternatiivselt kehtetuks tunnistamiseks.

Olympicu üldkoosolek otsustas juuni lõpus muuta põhikirja selliselt, et aktsiaseltsi nõukogul oleks kolme aasta jooksul alates 29. juunist õigus suurendada Olympicu aktsiakapitali täiendavate sissemaksete tegemisega kuni 2,8 miljoni euro võrra, lastes välja kuni 7 miljonit uut aktsiat Olympicu juhatuse või nõukogu liikmetele või muudele Olympicu otseste või kaudsete tütarfirmade juhtidele või töötajatele.

Teiseks andis üldkoosolek nõukogule õiguse suurendada Olympicu aktsiakapitali eesmärgiga omandada ettevõte, ettevõtte üksus või osalus ettevõttes või muid varasid. Nõukogul oleks õigus suurendada aktsiakapitali mitterahaliste sissemaksetega kuni 10 miljoni euro võrra lastes välja kuni 25 miljonit uut aktsiat.

Olympic plaanib Tallinna börsilt lahkuda seoses investeerimisfirma Novalpina Capital poolt ettevõtte ülevõtmisega. Investeerimisfirma kavatseb Olympicu liita oma ülevõtmiseks loodud tütarfirmaga Odyssey Europe ja selleks on vajalik Olympic enne börsilt ära viia. Juuni alguses otsustas börsi noteerimiskomitee ettevõtet mitte börsilt ära lasta. Olympic omakorda teatas, et vaidlustab selle otsuse.

Ettevõtte börsilt viimise vastu olekust on teatanud mõned ettevõtte väikeaktsionärid, kes ei ole soovinud oma osalust Olympicus pakutud 1,9 euroga aktsia eest loovutada ja kes on teatanud, et nad sooviksid saada aktsia eest 2,3-2,5 eurot. Väikeaktsionärid on samuti varasemalt teatanud, et plaanivad kasutada kõiki õiguslike vahendeid, et Olympicu börsilt lahkumist takistada. Ettevõtte aktsiad on börsilt lahkumiseni vabalt kaubeldavad.

Olympicu väikeaktsionäre esindava advokaadibüroo Derling juhtivpartner Hannes Vallikivi ütles Postimehele, et Harju Maakohtu kohtumäärus tähendab seda, et sisulise kohtuvaidluse lõpuni ei tohi nõukogu suurendada Olympic Entertainment Groupi (OEG) aktsiakapitali.

Vallikivi selgitas, et Trigon väikeaktsionäride eestkõnelejana esitas kohtusse hagi OEG üldkoosoleku 29. juuni 2018 otsuste tühisuse tuvastamiseks. "Nende otsustega tahtis OEG 89% aktsionär Odyssey Europe enda esindajatest koosnevale nõukogule õigust suurendada OEG aktsiakapitali ja välistas uute aktsiate märkimise eesõiguse. Teiste sõnadega oli see katse lahjendada vähemuse osalus alla 10%, et jätta nad ilma aktsionäriõigustest ja minna nende osaluse ülevõtmise teed," rääkis Vallikivi. "Trigoni esindajana olen aru saanud, et väikeaktsionärid ei nõustu Novalpina/Odyssey jõumeetoditega ja teevad teoks lubadust kõigi õiguslike vahenditega nendele vastu seista. Loomulikult on ärivaidlustes kõige mõistlikum sõlmida kompromiss, aga mina ei oska öelda, kas, millal ja milline see tuleb."

Olympic Entertainment Group pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. Eelmise aasta lõpu seisuga kuulus OEG-le kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, kuus Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat.

Tagasi üles