Hiiumaa söögikohtades sai iga viies töötaja ümbrikupalka

Ümbrikupalk ei ole enam lahe.

FOTO: Marko Saarm

Maksu- ja tolliameti (MTA) poolt kontrollitud Hiiumaa toitlustus- ja majutusasutuste töötajatest oli registreerimata iga viies töötaja.

MTA töötajad külastasid juuli keskel Hiiumaa toitlustus- ja majutuskohti, et kontrollida töötajate registrisse kandmist ja ümbrikupalga tasumist. Kontrollitud 26 ettevõtja 84 töötajast oli registreerimata 16, teatas MTA.

MTA maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul oli puudujääke töötajate registreerimisel üheksas ettevõttes, kuid kontrollide tulemusel said kõik töötajad registrisse kantud ning peale külastusi registreeriti täiendavalt juurde veel 19 töötajat.

«Suuremaid probleeme esines kahe ettevõtte puhul, kus töötajate registreerimata jätmine oli valdav ning puudusi esines ka teistes maksuasjades. Selliste rikkumiste korral alustame maksumenetlust ja kontrollime üle ettevõtete maksuarvestuse. Jälgime tööandjate edasisi väljamakseid ja kui maksudeklaratsioonides on rikkumisi, siis võtame kasutusele juba rangemad meetmed,» märkis Lepassar.

MTA alustas juulis ümbrikupalga vastase teavituskampaaniaga, et juhtida senisest veelgi rohkem tähelepanu ümbrikupalkade riskidele ning ohtudele.

Tagasi üles