Pensionifondid investeerisid teises kvartalis Eestisse 74,4 miljonit

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Pensionifondid investeerisid teises kvartalis Eesti majandusse 74,4 miljonit eurot, millest 40 protsenti moodustasid Tallinna Sadama aktsiad.

Võrreldes möödunud aasta sama ajaga on pensionifondide Eestisse investeeritud varade maht kahekordistunud ning moodustas üle 12 protsendi pensionifondide investeeringutest, teatas Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

Kõige rohkem on selle aasta teise kvartali seisuga oma pensionifondide varadest Eesti majandusse investeerinud LHV, moodustades 63 protsenti kogu investeeringute mahust Eestisse. Kokku on investeeritud pensionifondide varadest Eesti majandusse üle 481 miljoni euro.

Koda jälgib ja analüüsib pensionifondide varade investeeringuid Eesti majandusse 2016. aasta algusest. Tookord olid pensionifondid oma varasid Eestisse investeerinud vaid 5,48 protsenti. Kõige väiksem oli investeeringute kogumaht 2017. aasta esimeses kvartalis, moodustades ainult 5,01 protsenti.

Alates 2017. aasta teisest kvartalist on toimunud pidev kasv ning viimase aastaga on investeeringute maht kahekordistunud. Suurimad kasvunumbrid jäävad 2017. aastasse, kui neljandas kvartalis oli investeeringute kasv üle kahe protsendi. Viimase kolme kvartali kasv on olnud stabiilselt 1,5 protsendi juures.

Kaubanduskoja hinnangul on oluline, et kohustusliku kogumispensioni varadest investeeritaks Eestisse rohkem, sest see aitab kaasa nii Eesti majandusarengu kui konkurentsivõime kasvule.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles