Facebooki aktsia läks vabalangusesse

FOTO: Yui Mok / PA Wire / PA Images / Scanpix

Facebooki aktsia hind kukkus eilse ametliku börsipäeva järgsel järelkauplemisel 23 protsenti, sest kasutajate arvu kasv on jäänud kängu ja investorid kardavad, et sotsiaalmeediahiiglane ei ole immuunne mitmesuguste negatiivsetele uudistele, mis ettevõtte kohta pidevalt ilmub.

Facebooki väärtus kahanes sellega 130 miljardi dollari võrra, mis on enam kui McDonaldsi turuväärtus kokku. Siiski järelkauplemisel toimunud liikumised ei pruugi ilmtingimata tähendada, et samasuur kukkumine tuleb ka täna ametliku kauplemise ajal.

USA ja Kanadas oli igapäevaste aktiivsete kasutajate arv oli 185 miljonit, mis oli enam-vähem sama, mis eelmises kvartalis ning veidi rohkem kui eelmise aasta teises kvartalis. Euroopas kasutajate arv kahanes 279 miljonini võrrelduna 282 miljoniga esimeses kvartalis. Ettevõtete juhtide sõnul oli Euroopa kasutajate languse põhjuseks uus privaatsusseadus.

Facebooki käibe kasv oli 42 protsenti 13,23 miljardi dollarini, mis oli peaaegu kolme aasta aeglaseim kasv. Kasumit teenis tehnoloogiahiid 5,1 miljonit dollarit.

Riskikapitalist ja endine tuntud tehnoloogiasektori analüütik Gene Munster kirjutas, et Facebook on sisenemas uude perioodi, kus kasutajate kasvu langus transformeerub aeglasemas käibekasvuks.

Tagasi üles