Taavi Rõivase sõnul saab nime muuta ka tuhandeid pastakaid ostmata
Lisatud ka teiste poliitikute kommentaarid!

Taavi Rõivas FOTO: Afp/Scanpix

FOTO: AFP/SCANPIX

Poliitikute arvates võiks haigekassa ja töötukassa nimevahetusele kulutada vähem raha. 

«Saab teha ka nii, et muuta nimi ilma, et kohe tuhandeid uue logoga pastakaid tellida ja kulutada kolm korda rohkem, kui läheks vaja selleks, et nii Põlvas kui Valgas sünnitusosakonda lahti hoida,» kommenteeris haigekassa nimevahetust endine peaminister Taavi Rõivas.

Vaatamata sellele ei pruugi poliitiku sõnul haigekassa nime muutmine tervisekassaks üldsegi mitte halb mõte olla. «Positiivsel sõnal on kindlasti tugev jõud ja tervis on oluliselt positiivsema sõnaga kui haigus. See, et idee ei ole halb, ei tähenda aga seda, et selle idee realiseerimisele peaks ligi miljon eurot kulutama,» sõnas Rõivas.

Kuigi haigekassa juhi Rain Laane sõnul ei saa ta uue nime au endale võtta ja tegemist oli Taavi Rõivase ideega, endine peaminister sellega ei nõustu. «Ei, see ei olnud ka minu idee, aga vaieldamatult on sellest juttu olnud vähemalt seitsme aasta vältel ja isegi varem,» selgitas Rõivas.

Enda sõnul on ta täna sel teemal ka Rain Laanega rääkinud, öeldes talle, et nime vahetamine ei ole see, mille pärast inimesed marus on, vaid selle pärast, et kaks avalik-õiguslikku institutsiooni on nimevahetuse kuludel olnud raha lugemisel liiga helded.

«Me ei saa lähtuda sellest, et kui Hansapank muutub Swedbankiks, siis samasugused korporatiivkulud peab ilmtingimata tegema ka avalik-õiguslik asutus,» kommenteeris Rõivas.

«Siin on küll keegi Eesti tegelikust elust olulisel määral võõrdunud. Kava kulutada miljon eurot riigiasutuste nimevahetusele saab põhineda küll vaid kuumadest ilmadest tingitud mõtlemisvõime kaotamisel,» kommenteeris nimevahetust reformierakondlane Urmas Paet.

Tema sõnul on uskumatu, et riigivõimu juures  olijad saavad üldse millegi nii jaburaga välja tulla, et kulutada ligi miljon eurot lihtsalt haigekassa ja töötukassa nimevahetusele. «Mingi reaalsustaju ja vastutustunne võiks siiski olla,» sõnas Paet, lisades, et raha tuleb kulutada neile, kes seda meie ühiskonnas, sealhulgas haigekassa haldusalas kõige enam vajavad.

Viktoria Ladõnskaja-Kubits andis Facebooki postituses samuti teada, et nimede vahetuse teema tõstatus on ehe näide haigekassa ja töötukassa institutsioonide süsteemsest mõtteveast. «Vähihaigetele vajalik raha kogutakse annetuste abil. Selleks seisavad vabatahtlikud pikki tundi poodides, küsides inimeste käest raha. Samal ajal annavad haigekassa ja töötukassa teada, et on vaja panustada 865 000 eurot nimede vahetuseks,» kommenteeris  poliitik. Ladõnskaja-Kubits lisas, et tegelikult vajab haigekassa vägagi sisulisi reforme. «Uue nime jaoks paluks aga need targad inimesed, kes selle välja mõtlesid koos annetuskastidega poodidesse nimevahetuseks raha koguma,» kirjutas poliitik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles