Ruhnlane jätaks välismaalased räämas kinnistutest ilma

Üks räämas kinnistutest asub Ruhnu põhilise vaatamisväärsuse, vana kiriku kõrval.

FOTO: Henn Soodla / Pärnu Postimees

Välismaal elavatele ruhnurootslastele või nende järeltulijatele kuuluvad räämas kinnistud peaks vallavolikogu liikme Kaarel Laugu ettepanekul sundvõõrandama.

Ruhnu saarel on praegu umbes kümmekond ruhnurootslastele maareformi käigus tagastatud maavaldust, kus heakord jätab paremat soovida, kirjutab Oma Saar.

Kuna enamik ruhnurootslastest, kel väikesaarel kinnistu, elab välismaal, pole neil sageli lihtsalt võimalik oma kinnisvara eest hoolt kanda. «Tihti on veel nii, et maareformi käigus omandi tagasi saanud inimene on tänaseks juba surnud, mistõttu on mööda maailma laiali olevate omanike ring veelgi suurenenud,» põhjendas Lauk oma seisukohta.

Oma blogis sundvõõrandamise ettepaneku teinud Kaarel Lauk rõhutas, et vald peaks välismaal elavate ruhnurootslastega ühendust võtma ja neile ettekirjutuse tegema, kas väikesaarel olev kinnistu korda teha või võõrandada see inimesele, kes suudaks kinnisvara eest hoolt kanda.

Ruhnu vallavolikogu esimees Vello Kümmel arvas, et sundvõõrandamise alustamine oleks praegu veel ennatlik ja tekitaks vaid riidu ning pingeid.

Samas möönis Kümmel, et tänaseks on välismaal peale kasvanud ruhnurootslaste uus põlvkond, kes pole oma esivanemate kodukoha suhtes enam niivõrd nostalgiliselt meelestatud.

Tagasi üles