Kuidas õigesti töölt lahkuda

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunu jääb hüvitistest ilma.
Omal soovil või poolte kokkuleppel töölt lahkunu jääb hüvitistest ilma. Foto: Caro / Scanpix

Võrreldes viimse kahe aastaga on inimestel palju enam võimalusi uus töö saada. Jodi Glikman, koolitusfirma Great on the Job asutaja, väidab aga HBRi blogis, et töölt lahkudes pead sa järgima kolme asja:

  • Ole sõbralik.
  • Vahet pole, kas sul on tööst kõrini või ajab ülemus närvi – hoia lahkudes ikka madalat profiili, ära sildu põleta. Anna oma lahkumisest teada ennekõike otsesele ülemusele, soovitavalt nelja silma all. Jutu toon olgu positiivne (ehkki siin on väga meeldiv töötada, on uus võimalus mulle siiski väga ahvatlev…).
  • Aita leida endale mantlipärija.
  • Võib-olla saad lisaks kohustuslikule etteteatamise ajale mõned nädalad veel vanas kohas töötada, et uus inimene välja õpetada.

•  Firmad väärtustavad üha enam häid suhteid endiste töötajatega. Su ekskolleegid on kasulikud, kui sul on soovituskirju vaja. Pealegi võib see võrgustik aastate pärast sulle mõne täiesti uue ärivõimaluse tuua.

Allikas: HBRi blogi, 14.02.2011

http://blogs.hbr.org/glickman/2011/02/how-to-quit-your-job.html

www.ajakiridirector.wordpress.com

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles