Google+ kutsetega levib ohtlik arvutiviirus

Google logo

FOTO: SCANPIX

Kaspersky Lab hoiatab suhtlusvõrgustiku Google+ võltskutsete masspostitusjuhtumi eest, mille puhul kasutasid häkkerid uue suhtlusvõrgustiku ümber ülespuhutud kära arvutikasutajate isiklike andmete varguseks.

Kutsel klikates satub arvutikasutaja veebilehele google****.redirectme.net, kust laaditakse alla laialt levinud troojalane Trojan Banker. Viimast kasutatakse pangandus-, e-raha- ja pangakaardisüsteemidega seotud kasutajainfo varguseks.

Kutses on ka link Google Docs´i dokumendile, mis soovitab saata Google+ kutse oma sõpradele. Tegelikult on see võltsdokument mõeldud nimede ja e-postiaadresside kogumiseks, kuhu hiljem saadetakse sarnased kutsed.

«Kurjategijad kasutavad sageli ära inimeste uudishimu ja usaldust,» räägib Kaspersky Labi ekspert Fabio Assolini.

«Praegusel juhul nakatab inimene kahjurlingile klikates ise oma arvuti. Kui tahate liituda suhtlusvõrgustikuga Google+, olge valvsad ja avage ainult oma tuttavate, kellega olete varem kutse saatmises kokku leppinud, saadetud kutsed.»

Kaspersky Labi eksperdid soovitavad arvutikasutajatel olla Google+ kutsete saamisel ettevaatlikud, järgida interneti turvalisusereegleid ning jälgida tarkvara- ja viirustõrjerakenduste signatuuribaaside uuendusi.
 

Tagasi üles