Rahandusministeerium muudab maksukorralduse seadust

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Rahandusministeerium esitas kooskõlastamiseks maksukorralduse seaduse muudatused, kus täpsustatakse maksuhalduri õigusi abi osutamisel teistele ELi riikidele.

Eelnõu kohaselt on maksuhalduril õigus maksude sissenõudmisel küsida vajalikku teavet ning taotleda abi nendelt ELi riikidelt, kellega Eestil kehtib vastavasisuline leping.

Muudatustes määratletakse, et maksuhalduril on siis õigus välisriigis paiknevate asutusega vahetada teavet ning osutada või taotleda sissenõudmisabi, kui tegemist on riigis või kohalikes omavalitsustes kogutavate maksudega ja maksetega ning nendega seotud kõrvalkohustuste, rahaliste karistuste ja makstavate toetustega. Samuti täpsustatakse eelnõus, et kui tegemist on välisriigi nõudega, siis selle sissenõudmisel on maksuhalduril õigus sooritada ennetavaid täitetoiminguid.

Lisaks on eelnõu üheks eesmärgiks kehtivate seaduste täpsustamine. Näiteks on maksukohustuslasel ning maksuhalduril võimalik esitada kaebus kohtu määruse peale, mille rahuldamisel saab maksuhaldur loa ennetavate täitetoimingute sooritamiseks või millega jäetakse maksuhalduri vastavasisuline taotlus rahuldamata. Nii maksukorralduse seadus kui ka krediidiasutuste seadus näevad ette, et maksuhaldur peab kolmandalt isikult teabe küsimisel oma korralduses märkima maksukohustuslase tuvastamist võimaldavad andmed.

Rahandusministeerium märkis, et 1. jaanuaril 2012. aastal jõustuv müügi- ja paadimaksu kaotamine ei mõjuta enne 1. jaanuarit 2012. aastal tekkinud maksukohustusi ning maksuhalduril on võimalik need sisse nõuda.

Maksukorralduse seaduse muudatused on plaanis jõustada 1. jaanuar 2012. aastal ja nende peamiseks eesmärgiks on võtta üle need Euroopa Liidu Nõukogu direktiivid, mis maksude sissenõudmisel puudutavad nii liikmesriikide teabevahetust kui ka vastastikuse abi osutamist ja taotlemise korda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles