Kaur Paves: äpardunud jõunäitamine

Kaur Paves

FOTO: Liis Treimann

Palju kajastust leidnud viinakartelli protsess lõppes riigikohtus prokuratuuri jaoks fiaskoga. Nii turuliider Liviko kui maksupettuses süüdi mõistetud Forgola pääsesid seaduse silmis kartellikahtlusest puhtalt.

Kuid kas ka avalikkuse silmis? Kui varem Offexi nime kandnud Forgola omanikul Igor Zavizioni maine pole salaviinaäri tõttu niigi kiita, siis Livikole poolteist aastat kestnud kohtutralli jooksul külge jäänud pori otsus maha ei pese.

Liiati veel ühiskonnas, mis galopeeriva hinnatõusu juures on varmas kõikjal ettevõtjatest vereimejate salasobinguid kahtlustama, kuid näeb tegelikkuses, et riik on võimeline risti lööma vaid mõned riiulifirmad. Ja nüüd kipub mänguga kaasa minema ka kaup, kuhu elumured uputada!

Äpardunud süüdimõistmine kartellivastasele võitlusele kindlasti kasuks ei tule, jättes protsessist pigem mulje kui mõttetust jõudemonstratsioonist, kus inimesed juhusliku, kontekstist väljarebitud lausejupi alusel kohtupinki kisti. Etteaimatav küsimus: miks ei tõmba riik pärast iga sõbralikus taktis tehtud hinnatõusu liistule bensiinifirmasid?

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles