Hea uudis moosikeetjatele: suhkruhind on langenud

Tõrva, 23.05.2018 Tõrvas avas Coop uue poe ja pangakontori. Tikste Konsum Suhkur Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Keset moosikeetmise hooaega rõõmustab ilmselt paljusid teadaanne, et suhkru hind on maailmaturul langenud.

Kui veel mai kuus maksis kõikides poodides suhkrukilo pea 70 eurosenti, siis praeguseks on enamikes poodides see langenud. Kõige odavamalt saab suhkrut Rimist, kus see maksab 0,39 eurot. «Sellist kampaaniahinda võimaldas pakkuda ostuhinna langus maailmaturul,» selgitas Rimi kommunikatsioonispetsialist Katrin Bats. «Paraku ei ole madala hinna jätkumist võimalik ette ennustada.»

Batsi sõnul on aga suhkru müük olenemata kampaaniahinnast samal tasemel võrreldes eelmise aasta kuue kuuga. «Suhkrut ostetakse suuremates kogustes ikka kampaaniate ajal, mil kogused võivad suureneda isegi viis korda võrreldes tavamüügiga,» sõnas ta.

Ka Maxima kommertsdirektor Kristina Mustoneni sõnul on suhkru hinna languse taga odav ostuhind maailmaturul. «Praegu startiva hoidiste tegemise taustal on tegemist väga hea uudisega ja seda näitab ka meie ostustatistika, mille kohaselt on rahva huvi suhkru vastu kasvanud,» sõnas ta.

    Tagasi üles