Nortali käive kasvas mullu veidi üle kümnendiku

Nortali juhi Priit Alamäe sõnul panustasid mullu ettevõtte kasvu enim Saksamaa, USA ja Soome.

FOTO: Sander Ilvest

Rahvusvahelise tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõtte Nortal konsolideeritud müügitulu kasvas 2017. aastal 11 protsenti 48,3 miljoni euroni ning tegevuskasum (EBITDA) 2 protsenti, ulatudes 5,3 miljoni euroni.

Ettevõte näitas 2017. aastal stabiilset kasvu ja tugevaid tulemusi pea igal koduturul, ütles Nortali juhatuse esimees ja asutaja Priit Alamäe pressiteate vahendusel. Kasvu peamisteks veduriteks olid USA, Soome ja Eesti, kus suurenes olemasolevate klientide tellimuste maht.

2017. aastal keskendus ettevõte kasvu toetavatele investeeringutele ning toimusid mitmed olulised muudatused. Tähtsamate sündmuste hulgas tõi Alamäe välja tütarettevõtte asutamise USA-s, ettevõtte laienemise Araabia Ühendemiraatidesse teenindamaks kohapealseid kliente ning võlakirjaemissiooni 15 miljoni euro ulatuses, et finantseerida laienemist.

«Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga oleme tänavu esimese poolaastaga kasvanud 25 protsenti ning loodame jätkata samas tempos ka aasta teises pooles,» ütles Alamäe. Tema sõnul kavatseb Nortal kinnistada positsiooni nii olemasolevatel turgudel kui ka laieneda uutele turgudele.

Nortali töötajate arv kasvas möödunud aastal märkimisväärselt ning käesoleva aasta lõpuks ületab tõenäoliselt 800 töötaja piiri. «Värbamisvõimekuse kasvatamine äriliste vajaduste täitmiseks on olnud üks suurimaid ettevõttesiseseid väljakutseid, mis jätkub ka tulevikus, liikudes järgmisse kasvufaasi,» ütles Alamäe.

«Oleme uhked, et meil õnnestus möödunud aastal kanda kinnitada USA-s ning laiendada koostööd sealse ühe suurima telekommunikatsiooniettevõttega. Loodame jätkata kasvamist USA turul ka käesoleval aastal,» lisas Alamäe.

Vaadates tagasi möödunud aastale tõi Alamäe veel esile Soome maksuameti iseteenindusportaali käivitamise ning koostöö jätkamise globaalsete tootmisettevõtetega Soomes ja Rootsis eesmärgiga tõsta nende tootmisprotsesside efektiivsust. Samuti koostöö laiendamise Eesti maksu- ja tolliametiga, mille tulemusena tullakse 2020. aastal välja kasutajasõbraliku iseteeninduslahendusega,

Tagasi üles
Back