Rakvere lihatööstuse emafirma koondab Soomes sadu töötajaid

HKScan tegevjuht Jari Latvanen.

FOTO: Sander Ilvest

Soome lihatööstuskontsern HKScan koondab oma Soome tehastes 211 töötajat ning võib muuta muid töölepingu tingimusi.

HKScan plaanib oma Soome tootmistegevust «ratsionaliseerida ja kohandada», teatas HKScan Helsingi börsile. Esiaglsetel hinnangutel tähendab see 211 töölepingu lõpetamist ja teisi võimalikke muudatusi töötingimustes. Detailid selguvad protsessi käigus.

«Meie eesmärk on suurendada oluliselt meie tootmise paindlikkust ja efektiivsust ning seeläbi suurendada meie konkurentsivõimet ja kasumlikkust,» ütles HKScani tootmisjuht Sami Sivuranta.

Koondamised ja muud töölepingu tingimuste muutmine hakkab teate kohaselt mõjutama HKScani Vantaa, Forssa, Mikkeli, Paimio ja Outokumpu üksuseid, kuid mitte Rauma tehase töötajaid.

Teate kohaselt mõjutavad muudatused tootmis- ja logistikapersonali, kuid mitte «valgekraelisi» tööülesandeid tootmises ja logistikas, ega juhtivaid ametikohti.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

Tagasi üles